Ukradli veci za 7000 eur, polícia pátra po obvinenom Piešťancovi

Ukradli veci za 7000 eur, polícia pátra po obvinenom Piešťancovi

12. októbra 2017 Off Od PNky.sk

Trnavskí policajti vyšetrujú zločin krádeže formou spolupáchateľstva. Ku krádeži došlo v pondelok, 25. septembra krátko popoludní. Trojica zaparkovala šedý Opel Vectra pred rodinným domom v Majcichove. Cez voľný priestor v bránke našli zo zadnej strany kľúč a vošli do nezamknutého domu. Domáca pani, ktorá sa do domu vrátila iba o pol hodiny neskôr, zistila, že jej v dome chýba hotovosť aj zlaté šperky. Všetko nahlásila na políciu a škodu si predbežne vyčíslila na šperkoch za 5000 eur a zvyšok v hotovosti. Na krádeži sa spolu s nimi podieľal aj 59-ročný muž z Piešťan, po ktorom aktuálne pátra polícia.

Kriminalisti krátko na to zadržali 35-ročného muža a na druhý deň aj o rok mladšiu ženu, obaja z okresu Hlohovec. Dvojica sa najskôr vyhovárala, ale nakoniec ich vyšetrovateľ pod ťarchou dôkazov obvinil zo zločinu krádeže. Spolu s nimi je obvinený aj 59-ročný Ludvik Bihari, po ktorom polícia vyhlásila celoštátne pátranie. Ak ste muža videli a poznáte miesto jeho súčasného pobytu, akékoľvek informácie oznámte polícii na čísle 158. Obvineným osobám hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia zároveň apeluje na ľudí, aby aj v menších obciach nepodceňovali situáciu. Ponechaný kľúč v bráne, zle zabezpečené dvere, okná môžu prilákať aj príležitostného zlodeja. Bližšie informácie pre občanov nájdete na stránke.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-