Connect with us

Aktuality

Ukradli šperky za viac ako 5000 eur, polícia žiada o pomoc občanov na celom Slovensku

Published

on

Pred dvomi týždňami v Seredi ukradli zlaté šperky za viac ako 5000 eur. Polícia dnes zverejnila výzvu pre celé Slovensko, ak si obyvatelia všimnú Mercedes Benz s írskym evid. číslom 05-D-83134, prípadne im niekto bude ponúkať zlaté šperky na predaj, aby akékoľvek informácie poskytli na linku 158.

„Seredská polícia vyšetruje krádež zlatých šperkov za viac 5000 eur. V piatok, 14. 7. vošli do zlatníctva v poobedných hodinách v meste Sereď tri osoby, dve ženy a jeden muž. Anglicky hovoriaci zákazníci sa tvárili solventne a v predajni prejavili záujem hneď o niekoľko zlatých retiazok, náramkov a hodinky. Vybraný tovar zabalila predavačka do darčekových krabičiek. Aby odvrátili pozornosť, jedna zákazníčka odlákala pozornosť ďalšej ženy v predajni a keď sa predavačka od nich vzdialia, druhá žena vybrala šperky z krabičiek a vložila si ich do tašky. Celý manéver trval
niekoľko sekúnd. Muž, ktorý si vybral hodinky, za ne aj zaplatil. Predavačka vložila všetok vybraný do tovar do igelitovej tašky a prelepila ju páskou. Keďže sa v predajni nedalo platiť cez terminál, žena ju požiadala, aby jej tovar odložila a ako
zábezpeku jej ponúkli zálohu 50 eur, čo predavačka odmietla,“ popisuje situáciu trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Trojica sa do predajne viac nevrátila a predavačka o niekoľko minút zistila, že šperky jej ukradli. Polícia podľa vyjadrenia hovorkyne ihneď po nahlásení prípadu preverila všetky dostupné kamerové systémy a zistila, že išlo o občanov Rumunska, ktorí sa pohybovali po meste na aute Mercedes Benz s írskou poznávacou značkou.

Advertisement
Hello GPT

Krátko pred skutkom dostal 19 ročný Rumun pokutu za priestupok v doprave. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže a zo skutku obvinil 19 ročného Kostela. Na stotožnení žien polícia naďalej intenzívne pracuje. Nie je vylúčené, že podobným spôsobom sa osoby pokúsia aj o ďalšiu krádež.
Polícia žiada ľudí po celom Slovenku, ktorí si všimnú uvedené osoby a Mercedes Benz s írskym evid. číslom 05-D-83134, prípadne im niekto bude ponúkať zlaté šperky na predaj, aby akékoľvek informácie poskytli na linku 158.

TS KR PZ Trnava /red

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články