Connect with us

Aktuality

Na ľavom brehu Sĺňavy ležali uhynuté divé svine a pes

Published

on

V utorok 14. marca napoludnie boli piešťanskí hasiči privolaní k mŕtvym divým sviniam, ktoré ležali na brehu neďaleko Ratnovskej zátoky. Zvieratám sa stal osudným pravdepodobne tenký ľad. Podobný prípad riešili včera mestskí policajti na opačnom brehu vodnej nádrže.

Na miesto ako prvé prišli dve posádky piešťanských hasičov s člnom, ktorý napokon nebolo potrebné použiť. Pri pohľad zblízka bolo jasné, že jedným z čiastočne rozložených zvierat nie je divá sviňa. „Jednotka hasičského a záchranného zboru bola privolaná k vytiahnutiu uhynutých zvierat. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o dve divé svine a jedného psa,“ uviedol veliteľ zásahu Martin Piškula.

Advertisement
Hello GPT

K ľavému brehu Sĺňavy dorazili aj členovia poľovného združenia, starosta Ratnoviec a pracovník kafilérie z Nitry, ktorý zvieracie zvyšky s pomocou navijaku a asistencie hasičov naložil do špeciálne upraveného vozidla. Najpravdepodobnejšou príčinou úmrtia zvierat je podľa privolaného poľovníka utopenie, no úplne nevylúčil ani otravu.

-vv-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články