Projektu umiestnenia štátnych úradov na novom, pre občanov dostupnejšom mieste už nič nebráni. Krajskí poslanci včera schválili predaj tohto majetku ministerstvu vnútra za symbolickú sumu. Ihrisko si Trnavský samosprávny kraj zatiaľ nechá.

uciliste2

Pred schválením tohto návrhu sa diskutovalo najmä o cene. Poslanec Gábor Gál (Most-Híd) namietal, že objekt bývalého Vodohospodárskeho učilišťa má hodnotu 9 mil. eur. Podľa predsedu TTSK Tibora Mikuša dal už kraj tento majetok do ponukového konania 17-krát a záujemca sa nenašiel: „V zimných mesiacoch nás temperovanie stálo 25-tisíc eur. Táto budova chátra a a jej hodnota klesá.“

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

S jeho argumentami sa stotožnili aj piešťanskí poslanci. „Obyvatelia majú problém lebo sa tam usídlili bezdomovci,“ uviedla Iveta Babičová (SDKÚ-DS) a dodala: „Ministerstvo nám určite neponúkne viac, pretože bude musieť veľa zainvestovať. Nehnuteľnosť potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu.“

Podľa Rema Cicutta (nezávislý) kraj iba vracia štátu to, čo od neho dostal. Dodal, že zo strany VUC nedošlo k žiadnej investícii do tohto objektu, preto o nič nepríde. Podľa Miloša Tamajku areál spĺňa podmienky, ktoré požadujú štátne úrady.

Ministerstvo vnútra po získaní bývalého Vodohospodárskeho učilišťa plánuje v týchto priestoroch umiestniť úrady štátnej správy v rámci reformy ESO. Občania by vďaka tomu mohli v budúcnosti vybavovať svoju agendu v príjemnejšom prostredí a na jednom mieste.

„V prvej etape by sa mal presťahovať Okresný úrad (OÚ) Piešťany a Obvodné oddelenie Policajného zboru Piešťany,“ priblížil prednosta OÚ Igor Nicák. Termín, kedy úradníci začnú využívať nové priestory, zatiaľ nevedel konkretizovať.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972