Volebné komisie v Piešťanoch zatiaľ nezaznamenali žiadne výtržnosti a priebeh volieb do Národnej rady Slovenskej republiky je u nás pokojný. Piešťanci chodia do volebných miestností priebežne už od rána, v najväčších okrskoch na sídlisku Adam Trajam bolo treba občas aj čakať v rade. Podľa Márie Gašparíkovej z Mestského úradu v Piešťanoch, je možné, že účasť bude dnes vyššia ako na komunálnych voľbách v roku 2014. Ako to u nás vyzerá, dokonca vraj prišli skontrolovať i pozorovatelia zo zahraničia.

IMG_9953„Žiadne výtržnosti, ktoré by sme museli oznámiť, sa nevyskytli,“ uviedla M. Gašparíková. Hoci počty voličov nešpecifikovala, podľa nej bola okolo 16-tej popoludní účasť pomerne vysoká a je možné, že dokonca prekročí čísla spred dvoch rokov. Vtedy volilo v komunálnych voľbách primátora a poslancov Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch iba 36,4 % z oprávnených voličov.

 

V volebnom okrsku na Mojmírovej ulici podľa vyjadrenia členov volebnej komisie viac ľudí chodilo dopoludnia, čo sa týka účasti, dozvedeli sme sa iba, že je primeraná. Záujem bol aj zo strany voličov, ktorí kvôli zdravotnému stavu nemohli prísť a členovia tak využili i prenosnú urnu.

IMG_9951V jednej z miestností na sídlisku A. Trajana boli presnejší. Okolo pol piatej tu už podľa predsedníčky komisie odvolilo štyristo z viac ako tisícky voličov. Občas museli dokonca i čakať v rade a priebeh volieb u nich boli dokonca vraj skontrolovať zahraniční pozorovatelia: „Mali sme tu ľudí z Ruska, vypytovali sa, fotili…“

IMG_9963Dievčatá, ktoré pred volebnými miestnosťami na Trajane zbierali informácie od voličov pre prieskumnú agentúru, uviedli, že podľa ich záznamov v štyroch volebných okrskoch na najväčšom piešťanskom sídlisku popoludní okolo piatej odvolilo približne 1600 ľudí. Dotazníky ľudia vypĺňali ochotne a nemali ani problém uviesť, ktorú z 23 strán volili. Najviac zdieľni vraj boli voliči Mariána Kotlebu. Hoci ďalšie informácie nám poskytnúť nemohli, výsledok volieb podľa nich môže byť veľmi zaujímavý, ba až neočakávaný…

IMG_9957Volebné miestnosti zostanú dnes otvorené do desiatej večer. Kedy budú mať na úrade konečné čísla za Piešťany, Mária Gašparíková zatiaľ nevedela povedať. Po zrátaní hlasov totiž výsledky z jednotlivých okrskov musí ešte overiť okresná volebná komisia. Komplexné informácie budú zverejnené po ukončení volieb aj na stránke štatistického úradu.

IMG_9958

-red-, foto: A. Drahovská

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972