Aktuality

U Báthoryčky chcú na budúci rok vysať viac krvi

By 22. augusta 201323 augusta, 2013No Comments

V sobotu 17. augusta sa v Čachticiach konala Báthoryčkina kvapka krvi. Záujem darcov bol tento rok vyšší ako kapacity transfúznej služby. Organizátori preto nelenili a hneď po akcii sa pustili do rokovania s Národnou transfúznou službou v Trenčíne.

[singlepic id=46286 w=320 h=240 float=left]Výsledkom je, že počas budúcoročnej Báthoryčkinej kvapky krvi posilnia odberný tím ešte o jednu mobilnú transfúznu službu. Znásobí sa tak počet odberných lôžok, skrátia čakacie doby a minimalizuje sa počet prvodarcov, ktorí boli odmietnutí z dôvodu pokročilého času.

Počas osláv výročia smrti krvavej grófky spájajú v  Čachticiach dobročinnosť so zábavou. Nebolo to inak ani tento rok. Deti si zasúťažili v [singlepic id=46287 w=320 h=240 float=right]kreslení, svoje umenie predviedli šermiari i sokoliari. O kultúrny program sa postarali  Slniečko, Art music orchestra, Blue Note jazz band a  kapely Edibles a Patália.  Návštevníci  mohli ochutnať jedlá z dobovej kuchyne, nakúpiť na jarmoku umeleckých remesiel, degustovať vína, zajazdiť si na koňoch alebo vyskúšať lukostreľbu, či na vlastnej koži vyskúšať bičovanie. Podvečer si prišli na svoje aj milovníci hororov, v jednej z pivníc sa totiž predvádzalo narážanie na kôl.

[nggallery id=2458]

Autor: db Foto: Rastislav Pepel

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972