Connect with us

Aktuality

Trnavský herný festival UniCon sa kvôli pandémii presúva do virtuálneho herného sveta

Published

on

Severská mytológia a Vikingovia sú inšpiráciou populárnej kultúry dodnes. Herný festival UniCon prinesie náhľad do ich sveta už 20. a 21. februára. Organizujú ho študenti a pedagógovia študijného programu teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave.

Tak ako každý rok, aj tentokrát vzdáva festival hold vybranej téme, ktorou je svet bájnych severanov. Vikingovia a rôzne historicky korektné aj celkom vymyslené elementy severskej kultúry budú stredobodom pozornosti streamovaných prednášok a diskusií s hosťami.

Advertisement
Hello GPT

Zaujímavý program

Spoločne zistíme, ako severská mytológia zasahuje do aktuálnych hier (či už ide o aktuálny Assasins Creed, očakávaný Hellblade II, MTG extenziu Kaldhaim, alebo ďalšie pokračovanie God of War), ale aj tých starších (kto by zabudol na Skellige, Sovngard, či hory Frostbacku).

Advertisement
Hello GPT

Návštevníci sa tiež dozvedia, aké hry hrali samotní Vikingovia vo svojej dobe, ako fungovala ich spoločnosť a v čom sa jej vyobrazenie líši v spomínaných hrách. Priestor dostane aj vikingská hudba a jej moderné prevedenia. Bokom samozrejme nezostanú ani snahy preniesť Severanov na plátna kín či obrazovky televízorov a niektoré snímky si v onlinovom kine môžete pozrieť celé. Kulinárski nadšenci budú mať možnosť nakuknúť do vikingskej kuchyne, kde si za pomoci cosplayerky Mrs. Physiotherapist uvaria nedeľný obed podľa receptov zo starých dôb.

E-športy

Advertisement
Hello GPT

Okrem toho budú UniCon sprevádzať finálové zápasy e-športovej ligy UniCup v CS:GO, Lolku a festival bude sprevádzať niekoľko otvorených turnajov, napríklad vo Fortnite s Andrejom Bičanom. Aj keď festival prebieha online, organizátori si pripomenú kartové hry v online aréne Magicu.

Sledovať a komentovať stream sa dá na viacerých platformách, ale v prípade záujmu sa ktokoľvek môže stať aj priamym účastníkom festivalu. Stačí si len vytvoriť avatara a vstúpiť na bájny severský ostrov vytvorený na štýl MMOG. Návštevníci budú môcť medzi sebou interagovať a komunikovať, alebo plniť rôzne úlohy, za ktoré získajú odmenu v podobe coinov. Tie môžu následne využiť pri záverečnej dražbe so známym licitátorom Andrejom Bičanom.

Advertisement
Hello GPT

Ako na to?

Podporiť festival bude možné na stránke unicon.lol, a to formou kúpy cosplay kalendára. Odmenou bude vstup do virtuálneho interaktívneho sveta, ktorý je limitovaný. Záujemcovia môžu UniCon sledovať aj na streamoch na sociálnych sieťach.

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články