Vo štvrtok 9. februára krátko po piatej večer odbočil 49-ročný Trnavčan z cesty druhej triedy na zľadovatenú lesnú cestu a namieril si to dole kopcom k chatovej oblasti. Na ceste dostal šmyk a narazil do stromu. Udalosť sa stala v lese nad obcou Banka neďaleko horského priechodu Havran.

IMG_9286

„Majiteľ vozidla Škoda Forman nám zavolal, že zišiel mimo cesty a následne po šmyku nabúral do stromu. Uviedol, že sa nachádza asi sto metrov od spevnenej cesty, v skutočnosti to bolo zhruba 600 metrov,” povedal Jozef Michalica z piešťanskej odťahovej služby. Prečo sa muž rozhodol pre takýto riskantný čin, sme sa nedozvedeli.

Súbežne s odťahovkou na miesto dorazila polícia aj hasiči. „Posypali sme vytečené prevádzkové kvapaliny a vykonali protipožiarne opatrenia. Vzhľadom na zľadovatenú lesnú cestu sme nedokázali vytiahnuť vozidlo na cestu. Keďže neohrozovalo cestnú premávku, odovzdali sme ho polícii a odťahovej službe,” uviedol veliteľ zásahu Martin Piškula.

IMG_9315

Pretože hasičské auto ani odťahový špeciál sa na klzkú lesnú cestu nedostali, na miesto bol privolaný džíp upravený na jazdu v ťažko dostupných podmienkach. Vyslobodenie auta bolo o to náročnejšie, že zásah prebiehal po zotmení. Džíp pomocou ťažného lana napokon vytiahol auto o pol siedmej na asfaltovú cestu.

Vodič sa pri menšej kolízii nezranil, no na aute si poškodil predné svetlo, časť kapoty, blatník a nárazník. Celková škoda bola vyčíslená na 250 eur.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972