Connect with us

Aktuality

Trnava plánuje postaviť BIKETOWER, uskladniť môže až 118 bicyklov

Published

on

Mesto Trnava sa plánuje na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR uchádzať o finančné prostriedky vo výške 506-tisíc eur, poslúžiť by mali na vybudovanie BIKETOWER. Veža je určená k zaparkovaniu až 118 dvojkolesových tátošov, pričom sa do nej zmestia akékoľvek typy bicyklov do hmotnosti 50 kilogramov. Parkovací dom je plánovaný pri železničnej stanici, priemer jeho šesťuholníkvej konštrukcie je viac ako osem metrov a má výšku 11,4 metra. Trnavská samospráva už objednala projektovú dokumentáciu od spoločnosti Bikeproject z Prahy a na projekte by sa podieľala spolufinancovaním vo výške 26-tisíc eur. Všetko bude samozrejme závisieť od úspechu v grantovej výzve týkajúcej sa podpory nemotorovej dopravy.

Advertisement
Hello GPT

Mesto Trnava pripravilo návrh aktualizácie rozpočtu, pričom investičnú akciu s názvom „Automatický parkovací dom pre bicykle pri železničnej stanici Trnava“ by malo spolufinancovať 5 percentami. Zvyšné finančné prostridky by mali pochádzať od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, samozrejme v prípade úspechu v grantovej výzve o finančný príspevok na zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity
nemotorovej dopravy.biketower9

 

BIKETOWER alebo cykloveža má tvar pravidelného dvanásťuholníka, pričom na základovej železobetónovej konštrukcii sú steny z kovu a skla. Vo vnútri veže je mechanizmus, ktorý slúži na príjem a výdaj bicyklov, vo vstupnom terminále je miesto na zaplatenie parkovného a informačný monitor s inštrukciami. Parkovací priestor slúži nielen k bezpečnému odloženiu, ale chráni ich aj pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi.

Advertisement
Hello GPT

 

-lt/Zdroj: trnavskyhlas.sk, Mesto Trnava, biketower.cz/Foto: biketower.cz-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články