Aktuality

Tristo priestupkov za štyri hodiny, policajti chytili aj opitých cyklistov

By 5. septembra 2013No Comments

Príčinou množstva hliadok, ktoré včera zastavovali účastníkov cestnej premávky aj v Piešťanoch, bola akcia zameraná na bezpečnosť. Zúčastnilo sa jej 65 policajtov dopravnej a poriadkovej polície a uskutočnila sa v utorok 3. septembra medzi 16.00 a 20.00 h.

[singlepic id=36219 w=320 h=240 float=right]„Z celkového počtu 300 odhalených priestupkov, bolo až 233 zistených prekročení maximálnej povolenej rýchlosti. Vysoká rýchlosť je pritom jednou z najčastejších príčin dopravnej nehodovosti. Dvaja vodiči nedali prednosť v jazde, dvaja vodiči telefonovali, desať osôb nebolo pripútaných, v jedenástich prípadoch nepoužili ustanovené osvetlenie a päť vozidiel nespĺňalo technický stav. Priestupku sa dopustili aj traja cyklisti, z toho dvaja jazdili pod vplyvom alkoholu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Zároveň vyhodnotila dopravnú nehodovosť počas letných prázdnin: „V Trnavskom kraji došlo k 225 dopravným nehodám, čo je o 7 viac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.“ Pri dopravných nehodách bolo počas leta usmrtených 11 osôb, čo je o 6 viac ako vlani. V okrese Piešťany nezomrel následkom dopravnej nehody nikto.

Najčastejšími príčinami nehôd boli porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a nesprávna jazda cez križovatku. Podľa miesta nehodovosti bolo najviac dopravných nehôd zaznamenaných v obci (146), mimo obce ich bolo 79. Z hľadiska ciest sa ako najnebezpečnejšie javia miestne a účelové komunikácie, naopak, najmenej dopravných nehôd sa stalo na diaľnici a rýchlostnej komunikácii.

Najnižší počet dopravných nehôd zaznamenala polícia v čase od polnoci do štvrtej hodiny rannej. Počas dňa, kedy je na cestách najvyšší počet áut, dochádza aj k viacerým nehodám. Z hľadiska dní, najbezpečnejší bol utorok a najviac nehôd sa stalo v piatok, čo tiež môže súvisieť s koncentráciou áut na cestách.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972