Aktualizované – V pondelok popoludní okolo piatej sa rútili dve hasičské autá so zapnutými sirénami po Žilinskej ceste. Ich cieľom bola neďaleká obec Ostrov, kde sa na poli vznietil traktor. 

Hasiči príčinu požiaru ešte vyšetrujú. Podľa majora Mariána Hrušku z Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Trnave, hlásenie o požiari prijali o trištvrte na päť a hasiči z piešťanskej stanice okamžite vyrazili k požiaru: „K udalosti boli vyslaní 4 príslušníci z hasičskej stanice v Piešťanoch s technikou MB ATEGO a CAS32 TATRA T-815. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar poľnohospodárskeho kolesového traktora značky NEW HOLLAND na poli medzi obcami Ostrov a Krakovany, ktorý mal za sebou zapojené disky na obrábanie pôdy.“

10715835_787501017939553_364273804_n

Aj keď sa vodič spolu s kolegom snažili ešte predtým požiar uhasiť ručnými práškovými prístrojmi, keď prišli hasiči, traktor už bol celý v plameňoch. “ Zasahujúci príslušníci HaZZ nasadili na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru jeden vysokotlakový a jeden „C“ prúd za súčasného používania tuhého zmáčadla. Po lokalizácii požiaru bol poľnohospodársky stroj neustále ochladzovaný.,“ uvádza major Hruška.

Na základňu sa hasiči vrátili až okolo deviatej večer. Následkom požiaru vznikla majiteľovi poľnohospodáskeho kolesového traktora priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 228 tisíc EUR. Presnú príčinu vzniku požiaru určí až ďalšie zisťovanie požiarno-expertíznej skupiny.

Fotografie a informácie poslal na náš facebook čitateľ PNiek Petr Hrozný. Z nich vyplýva, že oheň dostali hasiči rýchlo pod kontrolu, ale traktor prakticky zhorel do tla.

(red, Foto: P. Hrozný) 

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972