Polícia vyšetruje príčiny a okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v nedeľu 7. júla asi o štvrtej ráno h medzi obcami Bojničky a Dvorníky v okrese Hlohovec. Zomrel pri nej chodec.

„49 ročný vodič z okresu Hlohovec viedol auto Audi A6 v smere na Dvorníky. V katastri Dvorníkov predbiehal iné auto, pričom ľavou stranou zrazil chodca. Ten sa pohyboval pri krajnici v ľavom jazdnom pruhu, v rovnakom smere, no bez reflexných prvkov. 50 ročného chodca po náraze odhodilo mimo cestu, pričom utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ informovalo na svojej facebookovej stránke Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Vodič Audi bol podrobený dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol negatívny. U chodca bola nariadená súdno-lekárska pitva. Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a presné príčiny nehody vyšetrujeme.

Policajti pripomínajú, že za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Zverejnili  tiež  koláž  fotografií ako je viditeľný chodec z pohľadu vodiča pri rôznych vzdialenostiach s reflexnými prvkami a bez nich. 

TS/red Zdroj a foto: FB Polícia SR – Trnavský kraj

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972