Pri požiari chaty v Terchovej v noci z 19. na 20. júla zomrela 41-ročná žena a deti vo veku 5 a 8 rokov z Piešťan. Manžel skončil s popáleninami v nemocnici. Podľa správy, ktorú zverejnil portál tvnoviny.sk, dnes zraneniam podľahol aj on.

Štvorčlenná rodina z Piešťan žila dlhodobo v zahraničí. V osudný deň mali byť na túre a večer mali mať oslavu na dvore ich chaty v Terchovej. Keď hostia odišli rodičia zbadali oheň v podkroví. Pri pokuse o záchranu detí, ktoré v tom čase spali hore v chate, mala tlaková vlna odhodiť oboch rodičov, pričom matka zostala v chate. Zranený otec utekal k susedom privolať pomoc.

Pri požiari chaty v časti Vyšní Berešovci, zasahovali profesionálni hasiči zo Žiliny, Terchovej, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z Terchovej. Hasičom sa požiar podarilo úplne zlikvidovať až o štvrť na šesť ráno. Žiaľ matka a deti zahynuli. Otec skončil s popáleninami a poraneniami pľúc v nemocnici v Žiline a neskôr v Bratislave, kde napriek snahe zdravotníkov zraneniam podľahol.

-th- Foto: HaZZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972