Tragédia na Myjave. Dieťa privalené zastávkou žiaľ zomrelo

Tragédia na Myjave. Dieťa privalené zastávkou žiaľ zomrelo

5. februára 2020 Off Od PNky.sk

V stredu 5. februára došlo k tragickej udalosti v meste Myjava. Príčinou bol silný vietor, ktorý prevrátil konštrukciu autobusovej zastávky.

„Dnes v dopoludňajších hodinách prišlo v meste Myjava na ul. Staromyjavská počas zlých poveternostných podmienok k vyvráteniu autobusovej zastávky, následkom čoho boli zranené dve maloleté osoby. Jedna po prevoze na lekárske ošetrenie zraneniam podľahla a druhá maloletá osoba sa nachádza v kritickom stave,“ informovalo Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trenčíne.

K príčinám a spôsobu odpútania autobusovej zastávky sa vyjadrí znalec príslušného odvetvia. Na mieste prebiehajú procesné úkony, dodali policajti.

K udalosti zaujali stanovisko aj predstavitelia Mesta Myjava. „Dnešná udalosť, kedy silný vietor vyvrátil prístrešok autobusovej zastávky pri nemocnici a ten pripravil o život dieťa a druhé ťažko zranil, nás veľmi zasiahla a zarmútila. Celá vec je v šetrení polície a samospráva okamžite prijala opatrenia na kontrolu všetkých ostatných prístreškov, zariadení a stromov, ktoré by mohol silný vietor poškodiť. Je nám to veľmi ľúto, vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine dieťaťa a sme pripravení jej akokoľvek pomôcť v tejto ťažkej životnej situácii,“ uviedli predstavitelia samosprávy na webovej stránke mesta.

-red- Zdroj: TS KR PZ v Trenčíne