Včera sa na diaľnici D1 neďaleko Trnavy odohrala tragická dopravná nehoda. Seat Alhambra sa dostal mimo cesty a narazil do stromu. Vodič na mieste zomrel, dvaja spolujazdci skončili so zraneniami v nemocnici.

„K nehode došlo na v smere na Bratislavu v k. ú. obce Cífer. 37 ročný vodič z okr. Čadca išiel na aute Seat Alhambra v pravom jazdnom pruhu. Počas jazdy dostal pravdepodobne mikrospánok, prešiel na nespevnenú časť do rigola a vzápätí narazil do stromu. Nárazom došlo k prevráteniu auta a k zakliesneniu vodiča, ktorý vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podľa jej vyjadrenia boli vo vozidle okrem vodiča ďalšie dve osoby. 35 ročný spolujazdec sa zranil ťažko a druhý, 24 ročný, muž ľahko. Obaja boli prevezení so zraneniami do nemocnice. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a na objasnenie príčin nehody bol prizvaný na miesto udalosti aj súdny znalec z odboru cestná doprava. „Polícia apeluje na vodičov, aby nepodceňovali únavu za volantom. Strata koncentrácie aj na pár sekúnd môže zmariť plány nielen vodičovi ale aj iným. Ide o veľa, ide o život!“ upozorňuje M. Linkešová.,

Zdroj: TS KR PZ Trnava Foto: KR PZ Trnava

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972