Piešťanský týždeň priniesol tento týždeň v printe aj na webe článok s nadpisom Remeselné trhy dostali červenú. Ten vyznieva tak, že obľúbené podujatie Tradičné umelecké remeslá, ktoré sa koná na Kúpeľnom ostrove, sa neuskutočnia. Informáciu o zrušení podujatia na pôde kúpeľov, okamžite dementovali organizátori na svojom facebookom profile.

V samotnom článku piešťanského periodika sa píše: „Najväčším rúškom tajomstva sú zatiaľ zahalené remeselné trhy, ktoré na území kúpeľov organizoval súkromník. Podľa posledných informácií sa na Kúpeľnom ostrove neuskutočnia, útočisko si musia nájsť niekde v meste.“

Organizátori podujatia po zverejnení týchto informácií v printovom vydaní hneď v stredu 28. februára napísali na svojej facebookovej stránke: „Dnes vyšla v Piešťanskom denníku informácia, že v tomto roku sa podujatie Tradičné umelecké remeslá neuskutoční z dôvodu nezáujmu zo strany Slovenských liečebných kúpeľov. Dementujeme túto informáciu a oznamujeme širokej verejnosti, že podujatie sa USKUTOČNÍ v dňoch 18. – 20. mája 2018 na Kúpeľnom ostrove.“ Piešťanský týždeň následne  zverejnil článok s rovnakým nadpisom a obsahom v piatok 2. marca na svojej webovej stránke.

Miloš Kunkel, predseda združenia Tradičné ľudové umelecké remeslá, potvrdil, že podujatie sa uskutoční, tiež pre portál zpiešťan.sk. Ďalej povedal, že návštevníci sa môžu aj tento rok tešiť na sprievod remeselníkov centrom mesta a do Piešťan sa vráti aj pohybové divadlo Ľudia z hliny. Organizátori očakávajú 170 remeselníkov zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Česka a Srbska.

-th- Ilustr. foto: -lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972