Aktuality

Tour de Čango: Na bicykloch do Vrbového okolo železnice

By 24. júla 2013No Comments

Cieľom cyklojazdy je získať presvedčenie o možnostiach vybudovania cyklotrasy z Piešťan do Vrbového súbežne so železničnou traťou.

[singlepic id=4146 w=320 h=240 float=right]Zámer premeniť nepoužívané železnice na cesty pre cyklistov existuje už roky. Podporu takýmto projektom deklarovali vlády, vedenie kraja aj miestnych samospráv. Chodník z Piešťan do Vrbového však stále chýba. Štát zatiaľ nerealizoval ani prvý krok k jej vybudovaniu a doteraz ju nepresunul do správy Trnavského samosprávneho kraja.

Občianske združenie Čango zatiaľ využíva starú železničnú trať na podujatia, ktoré majú čoraz viac návštevníkov. Lákajú ich nostalgické jazdy historickým vlakom aj preteky drezín. Cieľom aktivistov z OZ Čango je, aby zostala železničná trať zachovaná a cesta pre cyklistov viedla súbežne s ňou.

Aj preto sa 31. júla uskutoční cyklojazda, ktorá má záujemcom priblížiť, aké sú možnosti na realizáciu tohto projektu. Zúčastnia sa jej detí z prímestského tábora Centra voľného času Ahoj so svojimi inštruktormi, Peter Klučka z Inštitútu stratégie pri Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a hlavná architektka mesta Piešťany Jana Vitková.

Trasa cyklojazdy povedie po ceste č. II/449 a bude mať zastávky v Trebaticiach a Krakovanoch pri železnici. Odtiaľ pôjde  po provizórnom chodníku okolo trate do Vrbového, ktorý využívajú miestni obyvatelia. Štart je v stredu 31. júla o 8.40 h pred Centrom voľného času Ahoj.

Text: Tlačová správa/red Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972