Cieľom cyklojazdy, ktorú organizuje občianske združenie Čango, je získať presvedčenie o možnostiach vybudovania cyklotrasy z Piešťan do Vrbového súbežne so železničnou traťou. Uskutoční sa v stredu 18. júna. Štart je o 17.00 h pred Centrom voľného času Ahoj.

cyklista kroj zeleznica

REKLAMA

heaven rest

Zámer premeniť nepoužívané železnice na cesty pre cyklistov existuje už roky. Podporu takýmto projektom deklarovali vlády, vedenie kraja aj miestnych samospráv. Chodník z Piešťan do Vrbového však stále chýba. Štát zatiaľ nerealizoval ani prvý krok k jej vybudovaniu a doteraz ju nepresunul do správy Trnavského samosprávneho kraja.

Občianske združenie Čango zatiaľ využíva starú železničnú trať na podujatia, ktoré majú čoraz viac návštevníkov. Lákajú ich nostalgické jazdy historickým vlakom aj preteky drezín. Cieľom aktivistov z OZ Čango je, aby zostala železničná trať zachovaná a cesta pre cyklistov viedla súbežne s ňou.

Aj preto sa 18. júna uskutoční cyklojazda, ktorá má záujemcom priblížiť, aké sú možnosti na realizáciu tohto projektu. Zúčastní sa jej aj národný cyklokoordinátor Peter Klučka, vítaní sú všetci nadšenci cyklistiky.

Text: Tlačová správa Foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972