Dechtice sú známe okrem iného vďaka zjaveniam, ktoré sa tu mali odohrať. V stredu 13. júna sa v blízkosti vrchu zjavení podarilo Krzysztofovi Dreczkowskemu zachytiť zaujímavé prírodné divadlo. Autor videa v ňom vidí tornádo. Tomáš Sládek, ktorý sa venuje dokumentovaniu búrok, však hovorí, že zo záberov, ktoré sú k dispozícii, to nemožno potvrdiť.

„Dnes po 14 tej hodine v blízkosti vrchu zjavení v Dechticach som si všimol formovanie tornáda, ktoré začalo klesať z oblakov smerom k zemi, ale neskôr sa rozptýlilo. Podarilo sa mi zachytiť jeho záverečnú fázu pred rozptýlením – oblaky, ktoré sa točia v lieviku (zrýchlene tempo). Potom prešla búrka… Prozreteľnosť stráži Dechtice,“ napísal na svojom facebookovom profile Poliak, žijúci na Slovensku.

So svojimi zábermi oslovil tiež lovca búrok Tomáša Sládka. „Po pozretí tohto javu nemôžem potvrdiť tvorbu tornáda, s týmto javom som sa stretol neraz aj ja a bola to len obyčajná rotácia mrakov bez tvorby tornáda alebo tromby, potreboval by som vidieť aj vývoj oblakov medzi oblakmi a zemou,“ konštatoval T. Sládek, ktorý sa venuje dokumentovaniu a foteniu búrok po celom západnom Slovensku.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972