Počas víkendu odštartoval prázdninové festivaly Topfest na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom. V piatok bol ťahákom najmä americký gitarista Slash, v sobotu zase Apollo 440. Festival poznačila nízka návštevnosť, ktorá sa prejavila najmä v sobotu. 

Foto: Laco Lucky Varga/FB

Apollo 440 hralo len pred pár desiatkami poslucháčov. Podobne na tom boli Austrálčania Deez Nuts, ktorí preto výrazne skrátili svoj pôvodný playlist a odohrali len 35 minút. Podľa vyjadrení fanúšikov na sociálnych sieťach mohlo byť na Deez Nuts približne 150 ľudí, pričom v rovnakom čase bola na Zóne A približne tisícka.  „Toto sa dalo očakávať, keď drvivá väčšina ľudí, ktorí chodia na Topfest sú rockeri. Deez Nuts by sa uplatnili možno na Pohode. Ide to dole vodou s Topfestom odkedy chcú byť multikultúrni. Deez Nuts vs. Zóna A sú toho dôkazom, že by sa mali zameriavať na svojich skalných fanúšikov,“ vyjadrila svoj názor v diskusii na FB stránke festivalu ďalšia návštevníčka.

Ďalšie vyjadrenia sa niesli v podobnom duchu, pričom a rovnaké to vraj bolo aj pri koncerte ďalšieho headlinera Hands like houses. „Na kapele 3 rady ľudí… A na Desmode!!!! Plnka.. Mne bolo trápne za kapelu… koľko tam je ľudí,“ komentovala situáciu účastníčka koncertu.

Návštevníci tohtoročného Topfestu si pochvaľovali predovšetkým koncert SLASH. „127 min. skvelej hudby. Na SK tak skoro takéto niečo nebude. Tí, ktorí si to prišli vychutnať, budú mať zážitok na celý život. Nebolo nás veľa. Je to nepochopiteľné, ale už si neviem predstaviť, čo by ľudia chceli, aby prišli. Určite to bol po umeleckej stránke jeden z najlepších koncertov odohraných na SK,“ napísal na margo vystúpenia, na ktorom bolo zrejme najviac divákov z celého festivalu, ďalší diskutujúci.

Fanúšikovia mali tiež odkaz pre organizátorov: „Na ďalší ročník sa radšej vy… na 10 stageov a spravte jeden veľký a s poriadnym programom. Lebo toto si tí zahraniční umelci skutočne nezaslúžili. Pochodila som už pár koncertov, ale takúto zúfalú účasť som nikde nezažila. A čo sa týka návštevníkov… Ľudia však sa zobuďte, mali ste tam jednu jedinú veľkú kapelu a radšej ste šli na Desmod? Ved Slash je Pán gitarista a máva všade inde povypredávané… Potom nevyplakávajte, že na Slovensku nie sú žiadne poriadne koncerty. By som sa ani nečudovala, keby sa umelci začali Slovensku veľkým oblúkom vyhýbať!“

-red- Foto: FB Laco Lucky Varga

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972