Connect with us

Aktuality

Topfest: Deez Nuts skrátili vystúpenie, chýbali im poslucháči

Published

on

Počas víkendu odštartoval prázdninové festivaly Topfest na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom. V piatok bol ťahákom najmä americký gitarista Slash, v sobotu zase Apollo 440. Festival poznačila nízka návštevnosť, ktorá sa prejavila najmä v sobotu. 

Foto: Laco Lucky Varga/FB

Apollo 440 hralo len pred pár desiatkami poslucháčov. Podobne na tom boli Austrálčania Deez Nuts, ktorí preto výrazne skrátili svoj pôvodný playlist a odohrali len 35 minút. Podľa vyjadrení fanúšikov na sociálnych sieťach mohlo byť na Deez Nuts približne 150 ľudí, pričom v rovnakom čase bola na Zóne A približne tisícka.  „Toto sa dalo očakávať, keď drvivá väčšina ľudí, ktorí chodia na Topfest sú rockeri. Deez Nuts by sa uplatnili možno na Pohode. Ide to dole vodou s Topfestom odkedy chcú byť multikultúrni. Deez Nuts vs. Zóna A sú toho dôkazom, že by sa mali zameriavať na svojich skalných fanúšikov,“ vyjadrila svoj názor v diskusii na FB stránke festivalu ďalšia návštevníčka.

Ďalšie vyjadrenia sa niesli v podobnom duchu, pričom a rovnaké to vraj bolo aj pri koncerte ďalšieho headlinera Hands like houses. „Na kapele 3 rady ľudí… A na Desmode!!!! Plnka.. Mne bolo trápne za kapelu… koľko tam je ľudí,“ komentovala situáciu účastníčka koncertu.

Návštevníci tohtoročného Topfestu si pochvaľovali predovšetkým koncert SLASH. „127 min. skvelej hudby. Na SK tak skoro takéto niečo nebude. Tí, ktorí si to prišli vychutnať, budú mať zážitok na celý život. Nebolo nás veľa. Je to nepochopiteľné, ale už si neviem predstaviť, čo by ľudia chceli, aby prišli. Určite to bol po umeleckej stránke jeden z najlepších koncertov odohraných na SK,“ napísal na margo vystúpenia, na ktorom bolo zrejme najviac divákov z celého festivalu, ďalší diskutujúci.

Fanúšikovia mali tiež odkaz pre organizátorov: „Na ďalší ročník sa radšej vy… na 10 stageov a spravte jeden veľký a s poriadnym programom. Lebo toto si tí zahraniční umelci skutočne nezaslúžili. Pochodila som už pár koncertov, ale takúto zúfalú účasť som nikde nezažila. A čo sa týka návštevníkov… Ľudia však sa zobuďte, mali ste tam jednu jedinú veľkú kapelu a radšej ste šli na Desmod? Ved Slash je Pán gitarista a máva všade inde povypredávané… Potom nevyplakávajte, že na Slovensku nie sú žiadne poriadne koncerty. By som sa ani nečudovala, keby sa umelci začali Slovensku veľkým oblúkom vyhýbať!“

-red- Foto: FB Laco Lucky Varga

Aktuality

Test

Published

on

test

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna.

Published

on

By

dfgd gd fgdfg dfgdfgd gfg

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.