The Korea Herald píše o Piešťanoch

The Korea Herald píše o Piešťanoch

29. apríla 2014 Off Od

Turistov z Južnej Kórei sa snažil na Slovensko prilákať náš ambasádor v Soule. V tejto súvislosti píšu tamojšie noviny o Piešťanoch ako o svetovom unikáte.

piestanynavstevnicibarlolamac

Slovensko by podľa The Korea Herald nemuselo byť známe už iba ako Detroit Európy, ale aj vďaka svojim liečivým prameňom. Kórejčania poznajú našu krajinu najmä ako centrum výroby medzinárodných automobilových firiem. Menej známa je pre svoje minerálne pramene a tradície v oblasti kúpeľníctva.

Práve tento stav sa pokúsil zmeniť slovenský veľvyslanec v Soule Dušan Bella, ktorý pozval zástupcov cestovných agentúr a médií na stretnutie. Hlavnou témou boli slovenské kúpele.

V tejto súvislosti nemohol nespomenúť Piešťany, mesto ktoré je známe vďaka unikátnemu sírnemu bahnu a jeho liečivým účinkom. Dodal, že tunajšie kúpele ponúkajú kompletnú medicínsku liečbu zameranú na ochorenia pohybového systému.

The Korea Heral ďalej píše, že tento rok je najlepším na návštevu našej krajiny, pretože Slovensko oslavuje niekoľko výročí – vstup do Európskej únie, prijatie spoločnej meny aj Slovenské národné povstanie.

(mp)