Testovanie na covid-19 zdarma v Národnom ústave reumatických chorôb

Testovanie na covid-19 zdarma v Národnom ústave reumatických chorôb

9. novembra 2020 Off Od PNKYSK

Ministerstvo zdravotníctva zriadilo v Piešťanoch odberné miesto pre ľudí, ktorí potrebujú certifikát o absolvovaní antigénového testu na ochorenie covid-19.

Odberným miestom pre bezplatné testovanie na ochorenie covid-19 je v Piešťanoch Národný ústav reumatických chorôb (Nábrežie I. Krasku č. 4). Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že vyšetrenia tam budú robiť v čase od 10.00 do 13.00 h.

Antigénové testy nebude teda v okrese Piešťany robiť Nemocnica Alexandra Wintera. V trnavskom regióne je odberným miestom pre antigénové testy Mobilné odberné miesto pre PCR testovanie, A. Žarnova 11. Vyšetrenia tam budú robiť v čase od 12:00 do 16:00 h.

Okres Hlohovec zatiaľ v zozname odberných miest nie je. Ministerstvo zdravotníctva však avizovalo, že tento zoznam bude priebežne dopĺňať.

Certifikát o výsledku antigénového testu potrebujú obyvatelia okresov Piešťany, Trnava a Hlohovec, ak tento týždeň cestujú do okresov, v ktorých sa cez víkend konalo druhé kolo celoplošného testovania (napr. Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Topoľčany).

Text: Martin Palkovič