Piešťany patria medzi okresy, v ktorých bolo počas prvého kola celoplošného testovania menej ako 0,7 % prípadov, druhé kolo tu preto nebude. Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb.

Celoplošné testovanie na ochorenie covid-19 sa na Slovensku uskutoční aj počas nasledujúceho víkendu (7. a 8. novembra). Piešťanský región však patrí medzi tie, v ktorých sa druhé kolo nebude konať.

„V percente pozitívnych testov boli výrazné rozdiely. Ústredná krízový štáb rozhodol, že druhé kolo celoplošného testovania bude, ale okresy v ktorých percento pozitívnych testov bolo nižšie ako 0,7 % dostanú výnimku. Ide o 25 okresov a mestá Bratislava a Košice,“ oznámil predseda vlády Igor Matovič.

V piešťanskom regióne bol podiel pozitívnych testov podľa údajov zverejnených Úradom vlády SR iba 0,46 %. V Hlohovci to bolo 0,59 % a v Trnave 0,60 %. Ani v týchto susedných okresoch sa teda druhé kolo neuskutoční, s testovaním však musia počítať obyvatelia okresov Nové Mesto nad Váhom (0,89 %), Topoľčany (1,68 %), Myjava (1,40 %).

Igor Matovič ďalej informoval, že od nasledujúceho týždňa bude štát vo všetkých okresných mestách zriaďovať miesta, kde sa budú môcť ľudia nechať vyšetriť na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu zdarma.

Dvakrát do mesiaca budú pomocou antigénových testov vyšetrovať zamestnancov a pacientov v nemocniciach, ale aj personál a klientov zariadení sociálnych služieb. Vláda chce zároveň testovať každého, kto príde na Slovensko zo zahraničia.

Text: Martin Palkovič Foto: Úrad vlády SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972