V Piešťanoch sa v nedeľu ráno otvorili všetky odberné miesta, v ktorých prebieha testovanie na ochorenie covid-19. Zatiaľčo v sobotu dopoludnia sa všade tvorili dlhé rady už od skorého rána, nedeľa by mala byť pokojnejšia.

„Všetkých 21 odberných miest je otvorených. Momentálne bez čakania v Kanade, Kino Fontána a Malá scéna na Floreáte,“ informovala radnica prostredníctvom sociálnej siete Facebook krátko po 8.30 h. V rovnakom takmer nikto nečakal ani pred Zimným štadiónom, Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera a Gymnáziom Pierra de Coubertina.

V sobotu sa najviac oplatilo zájsť na Kúpeľný ostrov. Pred dvoma odbernými miestami (Kongresové centrum a Kúpalisko Eva), ktoré personálne zabezpečili Slovenské liečebné kúpele Piešťany, bolo čakanie najkratšie.

Všetky piešťanské odberné miesta majú byť aj v nedeľu otvorené do 22.00 h, pričom posledné stery z nosohltana zdravotníci spravia 21.30 h.

Užitočnou pomôckou je web stránka www.somvrade.sk/ do ktorej môžu ľudia zadávať informácie o počte čakajúcich a pomôcť tak ostatným.

Odhadovaný počet Piešťancov, ktorí by sa mohli cez víkend prísť dať na ochorenie covid-19 testovať je 19 000. Ide o obyvateľov starších ako 10 a mladších ako 65 rokov.

„Počas prvého dňa celoplošného testovania v Piešťanoch sa bolo dať otestovať 12 244 ľudí. Zo sobotňajšieho testovania je pozitivita v našom meste pod 0,5 %,“ informovala radnica.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972