Aktuality

Termín začiatku prevádzky nového CT zatiaľ neznámy

By 6. júla 20127 júla, 2012No Comments

Verejné obstarávanie CT prístroja pre Nemocnicu Alexandra Wintera (NAW) sa malo skončiť v apríli. Zatiaľ nie je známe, kedy ho budú mať pacienti k dispozícii.

[singlepic id=28515 w=320 h=240 float=right]Vedenie nemocnice chce novým zariadením nahradiť dosluhujúce, takmer 8 rokov staré CT, ktoré sa často kazí. Pacientov potom posielajú do Trnavy. Niektorí tam museli ísť aj opakovane. Najmä pre seniorov a ľudí so zníženou pohyblivosťou je to náročná cesta.

Meno dodávateľa výhercu elektronickej aukcie, pomocou ktorej bol vyberaný, malo byť známe koncom apríla. Riaditeľ NAW sa však k veci nechcel vyjadriť s tým, že celý proces ešte nie je definitívne ukončený.

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková s odvolaním na jeho informácie uviedla, že po ukončení elektronickej aukcie boli výsledky oznámené uchádzačom. Nemocnica tiež rešpektovala lehoty na podanie námietok a následne odvolaní. „V súčasnosti prebieha rokovanie o podmienkach dodávky,“ informovala hovorkyňa.

Na otázku kedy by nové CT v Piešťanoch mohlo začať fungovať, odpovedala: „Na základe vyjadrenia Róberta Mamrillu termín ešte nie je určený, nakoľko prebieha proces rokovania pred uzavretím zmluvy.“

Hovorkyňa nepotvrdila informáciu o kontrole verejného obstarávania, ktorá mala v nemocnici prebehnúť.

Text: Martin Palkovič Foto: TV Karpaty

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972