Tai Chi zvládnu aj úplní začiatočníci

Tai Chi zvládnu aj úplní začiatočníci

1. októbra 2015 Off Od PNky.sk

Ak si chcete zacvičiť, ale netrúfate si na príliš veľkú záťaž alebo máte obmedzené pohybové schopnosti, skúste Tai Chi. Meditáciou v pohybe pomôžete svojmu zdraviu, zlepšíte svoju fyzickú zdatnosť a v neposlednom rade uvoľníte i posilníte chrbticu. Kurz pre začiatočníkov začína v utorok 6. respektíve 13. októbra o 17:00 na Sládkovičovej ulici 10, v bývalej budove Siemensu.

Tai Chi má priaznivý efekt na mnohé orgány a celkový zdravotný stav. Dokáže regulovať imunitný systém, má priaznivý účinok v prevencii rednutia kostí, napomáha proti arterioskleróze, zlepšuje nedostatočnú kardiovaskulárnu cirkuláciu, ale aj vysoký krvný tlak, artritídu, bolesti v krížovej oblasti, dýchacie problémy, tráviace a taktiež nervové problémy.

Taoistické Tai Chi, nazývané aj “meditácia v pohybe” alebo “zdravotné Tai Chi”, spočíva najmä v zostave 108 cvikov, ktorých autorom je taoistický mních Moy Lin-shin (1931-1998). Väčšinu cvikov prebral a upravil z tradičného cvičenia Tai Chi Chuan. Pôsobí na mnoho partií, vrátane vnútorných orgánov a v neposlednom rade prináša cvičiacim aj duševný relax. Cvičenie je fyzicky nenáročné a bez problémov ho zvládnu i seniori, či ľudia s obmedzenými pohybovými schopnosťami, pretože zostavu je možné robiť aj v sede na stoličke alebo posteli.

-lt/foto: tlačová správa/zdroj: tlačová správa, www.taoist.sk-