Ak si chcete zacvičiť, ale netrúfate si na príliš veľkú záťaž alebo máte obmedzené pohybové schopnosti, skúste Tai Chi. Meditáciou v pohybe pomôžete svojmu zdraviu, zlepšíte svoju fyzickú zdatnosť a v neposlednom rade uvoľníte i posilníte chrbticu. Kurz pre začiatočníkov začína v utorok 6. respektíve 13. októbra o 17:00 na Sládkovičovej ulici 10, v bývalej budove Siemensu.

Tai Chi má priaznivý efekt na mnohé orgány a celkový zdravotný stav. Dokáže regulovať imunitný systém, má priaznivý účinok v prevencii rednutia kostí, napomáha proti arterioskleróze, zlepšuje nedostatočnú kardiovaskulárnu cirkuláciu, ale aj vysoký krvný tlak, artritídu, bolesti v krížovej oblasti, dýchacie problémy, tráviace a taktiež nervové problémy.

Taoistické Tai Chi, nazývané aj “meditácia v pohybe” alebo “zdravotné Tai Chi”, spočíva najmä v zostave 108 cvikov, ktorých autorom je taoistický mních Moy Lin-shin (1931-1998). Väčšinu cvikov prebral a upravil z tradičného cvičenia Tai Chi Chuan. Pôsobí na mnoho partií, vrátane vnútorných orgánov a v neposlednom rade prináša cvičiacim aj duševný relax. Cvičenie je fyzicky nenáročné a bez problémov ho zvládnu i seniori, či ľudia s obmedzenými pohybovými schopnosťami, pretože zostavu je možné robiť aj v sede na stoličke alebo posteli.

-lt/foto: tlačová správa/zdroj: tlačová správa, www.taoist.sk-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972