Celoslovenské prvenstvo v počte ciest do práce uskutočnených na bicykli získala Viera Seitlerová z Piešťan. Za jediný mesiac ich absolvovala 60. Bicykel používa väčšiu časť roka.

viera seitlerova

Viera Seitlerová (na snímke) je rádiologickou asistentkou v Nemocnici Alexandra Wintera. Do práce by jazdila na bicykli aj bez súťaže, ktorú vyhlásilo ministerstvo dopravy. „My zdravotníci musíme chodiť na príslužby. Takže ak som doma a zavolajú ma, musím ísť do práce,“ vysvetlila neobvykle vysoký počet svoji jázd celoslovenská rekordérka z tímu Úsmev. Dodala, že bicykel používa za každého počasia, až kým nie je na cestách ľad.

Ďalšieho rekordéra, Branislava Magula inšpirovalo k využívania ekologického spôsobu dopravy zápolenie s kolegami. Za mesiac najazdil 637,6 km. Stačilo mu však na to iba osem jázd. Býva totiž totiž v Myjave a na jednej ceste do práce v piešťanských kúpeľoch musí prekonať až 40 km. „Sedeli sme spolu na obede a kolegovia spomínali, že sa prihlásili. Povedali sme si, že by sme ich radi tromfli aspoň v rámci spoločnosti, no a nakoniec sme boli najlepší z celých Piešťan,“ hovorí Branislav Magula z tímu ITCyglysty.

cicutto valo magulaZľava: Primátor Remo Cicutto, zástupca spoločnosti Domoss Richard Valo a rekordér Branislav Magula

Jemu a ďalším piešťanským rekordérom odovzdal ocenenia primátor Remo Cicutto 24. júna na mestskom úrade. Súťažiaci dostali aj vecné ceny od nákupného centra Aupark a poukážky na cyklistický tovar od obchodného domu Domoss.

Piešťany skončili s počtom 5963,2 najazdených km tesne za Banskou Bystricou na vynikajúcom treťom mieste. K striebornej priečke nám chýbalo iba 6 km. „Je to motivácia do budúcnosti, pretože 6 kilometrov je práve v mojom prípade jedna jazda do práce a späť,“ zhodnotil primátor Remo Cicutto, ktorý sa do súťaže tiež zapojil, ale absolvoval iba šesť jázd.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMAheaven rest

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972