Connect with us

Aktuality

Súd s údajnými tunelármi kúpeľov odložili

Published

on

Niekdajší manažéri Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Peter H. a Ján Š. sa 27. septembra  postavili pred Okresný súd v Trnave. Pojednávanie však bolo odročené na 25. októbera z dôvodu neprítomnosti obvineného Jozefa K.

[singlepic id=14744 w=320 h=240 float=left]Informovala o tom hovorkyňa Krajského súdu Jana Kondákorová a dodala, že v danej trestnej veci bola obžaloba podaná už v roku 2008. Súd uznal vinnými Jozefa V., funkcionára Piešťanského futbalového klubu (PFK) aj Jozefa K., konateľa firmy Stapros a uložil im mierne finančné tresty.

Advertisement
Hello GPT

Bývalý generálny riaditeľ kúpeľov Peter H. podľa obžaloby v rokoch 1996-98 uhrádzal Staprosu a PFK práce, ktoré nikdy neboli vykonané. Podobne boli údajne vyplácané úhrady za propagáciu firme CKSK. Týmto spôsobom mali Peter H. spolu s ďalším obvineným Jozefom Š. pripraviť kúpele o 150 000 eur.

Jana Kondákorová potvrdila, že súd vydal vo veci trestný rozkaz, proti ktorému bol podaný odpor zo strany kúpeľov, prokuratúry aj niektorých obžalovaných. „Pojednávanie bolo odročené na 25. októbra,“ uzavrela hovorkyňa.

Advertisement
Hello GPT

Prečítajte si aj: Kúpele rozčuľuje dlho trvajúci spor o milióny eur

Text a foto: mp

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články