Redaktor americkej spravodajskej televízie priniesol rozsiahlu reportáž o jednom z najväčších turistických lákadiel na Slovensku. Aj vďaka nedávnej oprave hradu má krvavá grófka potenciál prilákať zahraničných návštevníkov.

cachtice titl

REKLAMA

MONKEY

Internetový portál CNN uverejnil článok svojho londýnskeho spolupracovníka Johna Malathronasa presne 400 rokov po smrti Alžbety Báthoryovej. Pravdepodobne najhoršia masová vrahyňa v histórii je dobre známa aj vo svete a preto CNN odporúča navštíviť Čachtice.

Autor si pozrel nielen nedávno opravený hrad, ale aj múzeum, kostol a vinárstvo. Čitateľom zhrnul príbeh krvavej grófky, ktorá zomrela na Čachtickom hrade a bola pochovaná v tamojšom kostole, ale jej telo sa dodnes nenašlo. Tajomstvom zostáva aj presný počet jej obetí. „Teraz je meno Bathoryová značkou prekvapivo dobrého vína nazývaného Báhtoryčkina krv,“ všíma si John Malathronas.

V závere článku odporúča, ako sa do turisticky atraktívnej obce dostať. „Neexistuje priame spojenie hromadnou dopravou z Trenčína do Čachtíc. Najlepšie je zobrať si taxík za 40 USD.“

(mp)

REKLAMApn_inline_web494

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972