AktualityVaše PNky

Študenti vyzbierali 18 vriec odpadu. Našli aj spotrebiče

By 25. júna 201226 júna, 2012No Comments

Študenti 2. A na Gymnáziu sv. Michala Archanjela s vyučujúcimi Mgr. Petrom Gašparíkom a Mgr. Annou Aštaryovou vyčistili od odpadkov 31. mája časť Piešťan pri útulku pre psov.

[singlepic id=31929 w=320 h=240 float=right]Študenti sa do aktivít smerujúcich k čistejším Piešťanom zapojili počas maturitného týždňa v rámci účelového cvičenia a vyčistili okolie Priemyselnej ulice. Pedagógovia v spolupráci s mestským úradom (odborom životného prostredia) zabezpečili potrebné pomôcky a odvoz vyzbieraného odpadu, ktorého bolo približne 18 vriec, 2 elektrospotrebiče, pneumatika a stolička. Zarážajúce je, že najviac neporiadku bolo práve pri tabuli oznamujúcej, že za vývoz odpadu je pokuta.

Po vykonanej práci navštívili gymnazisti útulok pre psov, kde sa stretli s vedúcou Ľubomírou Balekovou, ktorá ich spoločne s pracovníkmi previedla objektom a pripravila psíkov na venčenie. Viacerých mladých študentov to oslovilo natoľko, že sa rozhodli útulok navštevovať častejšie .

Odvtedy čo odpad vyzbierali sú už viac ako tri týždne, no odvoz odpadu kompetentní zatiaľ nezrealizovali. Chceme chrániť naše životné prostredie, ale to musíme spolupracovať všetci spoločne.

[nggallery id=1758]

 Text a foto: Laura Piscová

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972