Connect with us

Aktuality

Strednú odbornú školu v Rakoviciach včera navštívil Mikuláš

Published

on

Strednú odbornú školu v Rakoviciach navštívil v utorok 6. decembra Mikuláš, ktorého už tradične sprevádzali anjel i čert. Stredoškoláci zaplnili priestory jedálne do posledného miesta a okrem rozdávania mikulášskych balíčkov si užili i hudobné vystúpenia a vyhodnotenie súťaží, ktoré na škole prebiehali v uplynulých mesiacoch. Celé podujatie, rovnako ako hodnotné ceny pre súťažiacich, bolo realizované v rámci projektu Ministerstva školstva SR „Zdravie na tanieri 2016“ nesúcom názov „AQUA Plus“. 

IMG_4041_resize

„V tento deň sme nezvykli robiť takéto posedenia a obdarovávania, ale teraz si pripomíname nielen štedrého biskupa svätého Mikuláša, ktorý zachránil svojimi tajnými darmi venom dievčatá od hanby, aby sa mohli dobre vydať. My sme vlastne dostali takýto darček prostredníctvom projektu z Ministerstva školstva Zdravie na tanieri, respektíve projektu AQUA Plus. Uchádzali sme sa o grant z ministerstva a tento nám bol poskytnutý, vďaka čomu sme mohli mať v uplynulom kvartáli zdravšie raňajky, obedy a večere. Rovnako tak tieto balíčky, ktoré sme pre vás pripravili sú produkty slovenských výrobcov a sú doplnené ešte niektorými cudzokrajnými druhmi ovocia, ktoré sú typické pre tento sviatok,“ povedala vo svojom príhovore riaditeľka SOŠ Rakovice Mária Múdra.

Advertisement
Hello GPT

IMG_3871_resize

Prednášky, ktoré sa uskutočnili na Strednej odbornej škole v Rakoviciach v rámci programu AQUA Plus sa týkali pitného režimu a informácií o tom prečo sa vyvarovať sladeným nápojom. Študenti boli zaskočení z toho, že v sladených nápojoch sa nachádza aj niekoľko desiatok kociek cukru. Vďaka projektu mali žiaci jedálniček obohatený o nápoje, medzi ktorými boli ovocné a zeleninové šťavy, bylinné čaje, či rôzne čerstvo pripravené džúsy bez konzervantov. Projekt na školu priniesol aj pitný režim pre žiakov a pedagogických zamestnancov školy. Na projekte Zdravie na tanieri sa na Strednej odbornej škole v Rakoviciach podieľala Mária Múdra, Ida Samuhelová, Lucia Potroková, Zuzana Bučková, Henrieta Kunicová a Martina Drobná.

IMG_4013_resize

Veronika Mareková

„Naši študenti boli napríklad veľmi prekvapení, aký chuťový rozdiel je medzi čerstvou pomarančovou šťavou a džúsom čo sa predáva v obchode. Deti na súťaže a aktivity počas projektu reagovali veľmi pozitívne, veľmi ich nadchli športové súťaže, ale zaujímavé fotky sme dostali aj do súťaže AQUA selfie a AQUA video. Jednotlivé súťažné disciplíny vymýšľal kolektív a snažili sme sa hlavne o to, aby to deti bavilo, čo sa nám myslím podarilo na výbornú,“ povedala jedna z autoriek projektu AQUA Plus na škole v Rakoviciach Henrieta Kunicová. IMG_3974_resizeNávšteva Mikuláša na Strednej odbornej škole v Rakoviciach bola obohatená o vianočné piesne, ktoré nacvičili študentky Klaudia Vaculová, Terézia Strýčková, Soňa Matkovčíková a Veronika Mareková. V podaní talentovaných dievčat zazneli napríklad skladby Let it snow, Každý deň budú vraj Vianoce, The herald angels sing a mnoho ďalších. Súčasťou programu bolo i odovzdávanie cien v súťažiach, ktoré mohla škola realizovať vďaka projektu AQUA plus. Stredoškoláci sa mohli zapojiť do súťaží, ktoré sa týkali odfotenia selfie fotiek s tématikou vody, vytváraní videí, ale aj športových disciplín ako napríklad beh s lyžičkou plnou vody, držanie fliaš v upažení, pitie vody cez slamku z pohára, ale aj slalom medzi fľašami. Víťazkami boli prevažne študentky a k hodnotným cenám patrili napríklad smoothie mixér, lis na citrusy, ale aj knihy, USB kľúče a fľaše na vodu. IMG_4003_resize

Ceny za najlepšie selfie fotky a video si rozdelili Klaudia Vaculová a Nina Mihaličková. V športových disciplínach zvíťazili Katarína Krejčiová, Radka Strasserová, Simona Jurkasová, Daniela Kvíteková a dve súťaže vyhrala Soňa Hlúchová. Medzi ocenenými boli aj účastníci vylosovaní zo študentov, ktorí sa zapojili do ankiet Pitný režim a Sladené nápoje a my.

Advertisement
Hello GPT

„Naša škola sa zapojila do projektu AQUA Plus, ktorého hlavnou témou bola voda a mali sme za úlohu odfotiť niečo s vodou. Ako partia z triedy sme boli na výlete v Senci a Klaudia poslala fotku ako pláva pod vodou, také selfíčko pod vodou. Ja som zasa zostrihala z videí a fotiek krátky zostrih a druhú cenu som dostala za umelecké fotky vody na liste,“ povedala víťazka súťaží AUQA selfie a Moje video Nina Mihaličková.

IMG_4184_resize

Klaudia Vaculová a Nina Mihaličková

„Pani učiteľka ma oslovila s tým, že by chcela, aby som vystúpila v programe, pretože sa venujem spievaniu. Nemala som s tým vôbec žiadny problém, vianočné piesne sme nacvičovali päť dní,“ doplnila víťazka a účinkujúca v programe Klaudia Vaculová.

Čert sprevádzajúci Mikuláša so sebou priniesol Kúzelnú knihu hriechov, ktorá obsahovala vtipné zápis „Žiaci behajú po chodbe nepovolenou rýchlosťou. Učebnice zaparkovali pod lavicu, na konci školského roka ich stačí len vybrať, veď načo si ničiť chrbticu nosením záťaže. Veľmi populárna je hra na tajných agentov FBI, spoznáte ich podľa slúchadiel v ušiach a neprítomného pohľadu. Na hodine je treba vyskúšať či mobil je ešte funkčný. Nutne je treba telefonovať, zaslať správu, odfotiť sa, použiť ho ako zrkadlo, prípadne opísať ťahák na písomke…“

Advertisement
Hello GPT

IMG_3851_resize

Anjel však prečítal zápisy z kúzelnej knihy dobra. „Niektorí študenti sa aj učia, píšu si domáce úlohy aj pomôcky si nosia. Pozdravia učiteľov v škole a niekedy aj mimo školy. Reprezentujú školu na súťažiach a aj stážach v zahraničí. Sú ochotní pomôcť ak ich o to niekto požiada. Radi sa zapájajú do školských akcií. Nikdy neklamú a neopisujú na písomkách.“

Po slávnostnom odovzdávaní cien a mikulášskych balíčkov čakalo na študentov aj malé, ale chutné a zdravé občerstvenie. Ako to na podujatí vyzeralo sa môžete pozrieť v našej fotogalérii. IMG_4127_resize

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články