Štrajk učiteľov podporili na Slovensku aj viacerí podnikatelia, a tak mohli dostať napríklad občerstvenie zdarma, a to nielen v Bratislave. Všetkým učiteľom ponúka pivo s 50-percentnou zľavou Piešťanský pivovar a kávu zdarma dostanú aj v novej prevádzke Colonial Café na Winterovej ulici.

„Stačí povedať že ste učiteľ a štrajkujete a tento týždeň máte u nás kávu zadarmo!“ zverejnili na svojej FB stránke prevádzkovatelia kaviarne, ktorí sa tým pripojili k výzve Real Burgeru z Bratislavy: „Školstvo potrebuje našu pomoc. Preto pre všetkých učiteľov a učiteľky bude počas štrajku káva na Palackého na nás. Stačí k nám prísť a povedať, že ste učiteľ a štrajkujete. Držíme palce nech to vydržíte!“

 

 

„Veríme, že deti by mali chodiť do školy s radosťou. Ak to však má fungovať, musia do školy chodiť s radosťou aj ich učitelia. A to nepôjde, kým budú platovo podhodnotení a nútení mať 2-3 práce, aby uživili svoje vlastné deti. Veríme, že na Slovensku je veľa šikovných učiteľov, ktorí vedia deťom ukázať radosť z učenia, lásku ku vzdelaniu a túžbu po poznaní. A za nimi dnes stojíme aj my. Preto každý učiteľ, kto dnes príde k nám, dostane od nás zľavu 50% na pivo (prosím, prineste si akýkoľvek preukaz učiteľa. ďakujeme),“ znel komentár na stránke Piešťanského pivovaru v pondelok. Akciu podľa posledných informácií predĺžili v pivovare až do oficiálneho konca štrajku učiteľov.

-red-, foto: FB Colonial café, Piešťanský pivovar

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972