Aktuality

Stavebný odpad vyvážajú do prírody aj naďalej

By 16. júla 201326 augusta, 2013No Comments

Obavy z opätovného založenia nelegálnej skládky pri Biskupickom kanále sa naplnili. Miesto, kde sme v decembri 2011 našli obklad z Kolonády je zase znečistené stavebným odpadom.

[singlepic id=45256 w=520 h=340 float=center]

 

Upozornila na to mestská poslankyňa Eva Wernerová (nezávislá). V e-maile s fotografiami, ktorý poslala aj na referát životného prostredia mestského úradu doporučuje toto miesto monitorovať, kontrolovať políciou a upozorniť Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), ktorý je správcom toku.

Priestor medzi Biskupickým kanalálom a Váhom severne od Piešťan je však dosť odľahlé. Ľudia, ktorí tam vozia odpad, využívajú aj fakt, že ide o hranicu dvoch krajov, kde majú kompetencie dva obvodné úrady životného prostredia. Skládka s odpadom z Kolonády bola od tejto hranice vzdialená iba pár metrov.

Piešťanský obvodný úrad dal miesto vyčistiť, zarovnať a zasypať štrkopieskom. Na vlastné náklady to na jar minulého roka musel spraviť SVP. Raditeľ Správy povodia stredného Váhu Milan Koščál vtedy povedal, že tento štátny podnik nemá peniaze na to, aby čierne skládky likvidoval. Vyjadril tiež obavu, že skládka začne v týchto miestach vznikať opäť.

Text: Martin Palkovič Foto: Eva Wernerová

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972