Aktuality

Starý mobil zahoďte u Dina

By 12. mája 2012No Comments

Súťaž Zeleň pre mesto je v plnom prúde. Naše mesto má na konte prvé body a ďalšie môže pomôcť získať každý.

[singlepic id=29160 w=320 h=240 float=left]Lepšie ako vyhodiť nefunkčný mobil do komunálneho odpadu je odniesť ho k Dinovi. V súťaži, ktorú organizuje spoločnosť Orange za to mesto Piešťany dostane bod. V prípade, že ich získa najviac zo všetkých miest nad 15-tisíc obyvateľov na západnom Slovensku vyhrá 3 300 eur na výsadbu zelene.

Vlani zvíťazila v našej kategórii mestská časť Petržalka. „Jej obyvatelia odovzdali celkovo 6 mobilných telefónov a aktivovali si 795 elektronických faktúr,“ informovala Ivica Hricová zo spoločnosti Orange.

Piešťanci majú ešte dosť času, aby tieto čísla prekonali. U Dina už pribúdajú prvé mobilné telefóny a 41 zákazníkov spoločnosti prešlo na elektronickú faktúru.

Aktivácia elektronickej faktúry je možná priamo na predajnom mieste Orangeu, odoslaním SMS správy v tvare A na krátke číslo 962, zavolaním na Zákaznícku linku 905 alebo návštevou internetovej stránky www.orange.sk/efaktura. Výhodou je šetrenie papierom, ale aj lepší prehľad. Faktúry chodia pravidelne do e-mailovej schránky a informácia o ich doručení príde zákazníkovi formou SMS správy.

[singlepic id=29161 w=320 h=240 float=left]Keďže nefunkčné mobilné telefóny miestna pobočka Oragne nezbiera, rozhodli sa aktivisti z občianskeho združenia Pro Civitate, že zorganizujú ich zbierku na vlastnú päsť. V ústrety im vyšiel Michal Fiala z Dina, kam môžu Piešťanci svoje nepotrebné mobily nosiť. Truhlica kam môže každý svoj nepotrebný mobilný telefón vložiť je u Dina na barovom pulte. Súťaž trvá do 30. júna, krátko predtým aktivisti mobilné telefóny odvezú do centrály Orangeu v Bratislave.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972