Tak, novina je to už síce o pár dní  dávnejšia, ale platí. Už to začína. Aj v Smere začína pravdepodobne predvolebne vrieť. Nie preto, aby  takpovediac priniesli do mesta niečo nové, ale pravdepodobne preto,  koho budú musieť – smieť zvoliť za lídra, aby mal „Jeho štátna neomylnosť“  začiarknutý ďalší úspech.

Ono to však má v súčasnosti aj malý háčik. Odchádzajú, odišli  (jediní?) dvaja poslanci, ktorí si dovolili mať aj vlastný návrh, aj vlastnú predstavu, aj možno vlastnú ambíciu niečo pre mesto urobiť. Podotýkam, že som nepostrehol,  či pre rozvoj mesta, ale pre zlepšenie súčasného „chorého“ stavu určite. A výsledok, ten je logický.  To je niečo ako v matematike. Veličiny, ktoré charakterom nepatria do príslušnej „grupy“  musia byť zrušené.  To je špecifikum života politických strán!  A vyzerá to tak, že aj táto (strana) má záujem predovšetkým o vlastný takpovediac „rozvoj“.  Ale rozvoj mesta (?) – iba, keď vyslovene náhodou.  Aj to predovšetkým cez „vlastný rozvoj“.

Vôbec nie je zaujímavé a potešujúce potvrdenie faktu, že  všetci doterajší šéfovia a nakoniec všetkých politických strán, vôbec nedokázali  zrealizovať nič, čo by pomohlo mestu. A je o čom hovoriť, je čo realizovať… opakujem znovu vyjadrenie,  ktoré som už napísal niekedy dávno, že také roboty, ako je napríklad zrekonštruovať nejakú ulicu v meste, alebo priniesť do zastupiteľstva nejakú správu, akože od nespokojných občanov, nectí postavenie akejkoľvek strany. Úlohy strán by nemali byť vytýčené iba ako zberné miesta sťažností. Mali by zohrávať inú úlohu. Systém manažovania operatívnych sťažností by mal byť zakotvený v systéme riadenia správy mesta a nie, že s tým prichádzajú poslanci.  No,  už teda len počkať, čo prinesie ich nový kandidát do primátorského súboja. Alebo sa spoľahnú na istotu a ich vlajku ponesie niekto, kto sa doteraz nemusel nikdy  zodpovedať občanom – pretože im nikdy nič nesľúbil.   Uvidíme.

Ján Derďák

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972