Aktuality

Stanica pripomína rozvojovú krajinu, SAD zvažuje zmeny

By 25. februára 2013No Comments

Neporiadok, slabá vybavenosť, nedostatočné osvetlenie a výtlky na vozovke. Na tieto nedostatky sa musia pripraviť cestujúci, ktorí nastupujú alebo vystupujú na piešťanskej autobusovej stanici.

[singlepic id=40115 w=520 h=340 float=center]

 

„Bol som večer odprevadiť dcéru na stanici SAD a bol som v šoku. Svieti jedno svetlo z dvadsiatich, aj to cez roky neumytý kryt. Autobusy sa kývu zo strany na stranu ako sa prepadávajú  do nespočetných hlbokých dier. Katastrofa a hanba,“ napísal nám rozhorčený čitateľ a poukázal na kontrast s vynovenou železničnou budovou a vlakovým nástupišťom.

Piešťanská stanica podľa jeho slov vyzerá ako z rozvojovej krajiny. Základné nedostatky by sa pritom dali odstrániť okamžite. Pocit bezpečia by zvýšilo viac fungujúcich neónov a čistejšie kryty osvetlenia. Technickému stavu autobusov by prospeli opravené výtlky.

REKLAMA

„Je pravdou,  že   v súčastnosti  nie je  stanica dostatočne  osvetlená, avšak  po  každom  zimnom  období  dochádza z našej  strany  k čisteniu osvetľovacích  trubíc ako i k  výmene poškodených,“ reagoval Štefan Kubán, riaditeľ Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Piešťany a dodal: „Akonáhle  to  počasie  dovolí i tento rok  dôjde k čisteniu  trubíc, aj k výmene poškodených  alebo nefunkčných.“

Asfaltovanie cesty pri nástupištiach na diaľkové linky sa podľa jeho slov uskutočnilo v septembri 2011 a stálo takmer 21-tisíc eur. „Výtlky  na výstupných  stanovištiach  opravujeme po každej  zime, avšak  tak ako  to  vidíme  i na verejných komunikáciach,  technológia  opráv je asi  málo  kvalitná a treba výtlky  opravovať po každej  zime.  Určite  dôjde k oprave týchto  výtlkov i tento  rok.“

Nové vybavenie dostala stanica pred dvoma rokmi. Pribudlo tam 20 lavičiek a 18 odpadových košov za vyše 5 500 eur. Okrem toho urobila piešťanská SAD drobné opravy zastrešenia nástupíšť.

„Treba podotknúť, že  autobusová  stanica  je vystavená  voľnému  prístupu  vandalom  a tým  dochádza k jej značnému poškodzovaniu  a znečisťovaniu, robíme v rámci  našich  možností aby sme udržovali aspoň  čistotu a v rámci  možností aj technické  vybavenie,“ povedal riaditeľ.

SAD podľa jeho slov zvažuje aj stavebno-dispozičné zmeny nástupíšť, tieto plány však bližšie nekonkretizoval.

[nggallery id=2157]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972