Connect with us

Aktuality

Stakotra chystá výstavbu novej haly i nábor zamestnancov

Published

on

Piešťanská strojárska firma Stakotra Manufacturing, ktorá sa už 25 rokov zaoberá výrobou atrakcií zábavného priemyslu, chystá výstavbu novej haly, informoval o tom týždenník Trend. Dôvodom pre plánované rozšírenie kapacity o skoro 6 000 metrov štvorcových je množstvo nových projektov, k súčasným 250 zamestnancom by tu malo nájsť uplatnenie 30 nových pracovníkov. O horské dráhy, ktoré spoločnosť vytvára je záujem po celom svete a využívajú ich návštevníci zábavných parkov Disney či Universal Studios. Úspechy dosiahla aj s nadzemným metrom, ktoré vyvážajú do afrických štátov, Mexika či Venezuely, ale využívajú ho i návštevníci kasín v americkom Las Vegas. Firme sa v minulom roku darilo a dosiahla tržby takmer 25 miliónov eur.

Horské dráhy, ktoré firma Stakotra Manufacturing vyrobila vytvorili aj viacero rekordov, napríklad dráha Formula Rossa v zábavnom parku Ferrari World v Abú Zabí dosahuje rekordné zrýchlenie. Rýchlosť 240 kilometrov v hodine dosiahne „monopost“ za štyri sekundy. Piešťanská spoločnosť vyrobila aj najväčšie ruské kolo na svete Coca-Cola Orlando EYE, ktoré sa nachádza na Floride a meria 120 metrov.

Advertisement
Hello GPT

Stakotra Manufacturing dodáva kovové prvky pre atrakcie, napríklad pevné konštrukcie kolotočov, horské a vodné dráhy, ruské kolesá, vyhliadkové, padacie i vystreľovacie veže. Váha vyvezených častí v tomto roku zrejme dosiahne úroveň 2 100 ton. Nová hala má slúžiť pre rozšírenie výrobnej kapacity a zamestnanci by v nej mali vykonávať prevažne zváranie, zapasovanie susedných segmentov a privarenie prírub.  

-lt/Zdroj: trend.sk, Stakotra Manufacturing/Foto: facebook, Coca-Cola Orlando EYE, Ferrari World, Stakotra Manufacturing-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články