V stredu 27. júna zbadal okoloidúci srnčeka pri  Pomníku padlým rumunským vojakom na Žilinskej ceste. Nahlásil to pracovníkom Služieb mesta Piešťany, ktorí začali situáciu riešiť. Polícia uzavrela Žilinskú cestu pre hrozbu vbehnutia srnčeka pod kolesá auta. Zviera sa v snahe ujsť, zakliesnilo do oplotenia. Policajti tak obnovili premávku a na pomoc bol privolaný veterinár.

Privolaný veterinárny lekár Luboš Macháč srnčekovi poskytol infúziu a ošetrenie. Medzičasom zamestnanci údržby SMP prepílili mrežu a srnčeka uvoľnili. Po ošetrení ho poľovný hospodár Pavol Zaťko previezol na pokojnejšie miesto za PVOD Piešťany, kde bol vypustený do voľnej prírody. 

„Dnes to bola  ukážková spolupráca, aká by mala byť vždy v tomto meste medzi Službami mesta Piešťany, políciou, mestskou políciou a veterinárom. Sme radi, že sa nám ho podarilo vyslobodiť a vypustiť, pričom sa vyzeral zdravo a skryl sa do ďateliny. Ďakujem všetkým,“ povedal na margo akcie, ktorá trvala približne trištvrte hodinu Peter Tekula zo Služieb mesta Piešťany.

-red- Foto: Peter Tekula

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972