Centrum mesta Piešťany počas včerajších podvečerných hodín ožilo sprievodom študentov, ktorí sa stretli v rámci 10. medzinárodného fóra škôl Pierra de Coubertina. Zástup prešiel z Námestia SNP cez Winterovu ulicu až k Hudobnému pavilónu, kde nasledovali vystúpenia jednotlivých škôl prezentujúce kultúru ich krajín. Skupina mladých ľudí vytvorila v srdci mesta neopakovateľnú atmosféru vzájomnosti, priateľstva a porozumenia. Dnes ešte študentov čaká o 16:00 záverečný ceremoniál v Kine Fontána a zajtra sa vydajú na cestu domov. Ako to včera vyzeralo si môžete pozrieť vo videách a rozsiahlom fotoreporte.

IMG_8136_resize

„Chcela by som privítať týchto stopäťdesiat mladých ľudí, ktorí priniesli do nášho mesta harmóniu, priateľstvo, spolupatričnosť, ktorí priniesli do nášho mesta mladého ducha. Chceli by sme vám ukázať z každej krajiny najtradičnejšie prvky, ktoré nacvičili pre toto mesto. Verím, že dnešný večer bude pre nich ako aj pre nás nezabudnuteľný práve svojou atmosférou a myšlienkami, ktoré títo mladí ľudia medzi nás priniesli. V súčasnosti je totiž veľmi dôležité, aby sme našli spoločnú reč,“ povedala na úvod kultúrneho programu riaditeľka Gymnázia Pierra de Coubertina Miroslava Hanková.

IMG_8118_resizeDiváci v plnom hľadisku mali možnosť vidieť tradičný tanec z Austrálie, výprava z Rakúska rozhýbala divákov spoločným valčíkom, mnohých potešil pohľad na vystúpenie Argentínčanov či Grékov. Chlapci z Kene predviedli svoje vystúpenie v tradičných masajských dekách, dievčatá z Brazílie zase ukázali capoeiru, svoju kultúru predviedli aj zástupcovia škôl z Čiech, Nemecka, Estónska a Nórska. Pár z Juhoafrickej republiky vystúpil v oblečení s podobizňou Nelsona Mandelu, študenti zo Zimbabwe hľadisko nielen pobavili, ale aj strhli k energickému tancu a na záver si účastníci zo všetkých krajín zakrepčili na slovenskú ľudovú pieseň Tenka som ja, tenučka.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972