Správna rada nemocnice takmer po starom, D. Lipšič doplnil trestné oznámenie

Správna rada nemocnice takmer po starom, D. Lipšič doplnil trestné oznámenie

19. marca 2015 Off Od PNky.sk

Daniel Lipšic doplnil pred pár dňami trestné oznámenie v súvislosti s kauzou nákupu CT prístroja v piešťanskej Nemocnici A. Wintera. Dodatok sa týkal súdnych rozhodnutí v súvislosti s rozšírením počtu členov správnej rady nemocnice zastupujúcich ministerstvo z troch na štyroch, pričom na nezákonnosť tohto postupu už dávnejšie upozorňuje piešťanský lekár Alan Suchánek.  Správna rada mala podľa plánov ministerstva od 1. marca fungovať v novom zložení, pričom ministerstvo malo do nej nominovať iba jedného svojho zamestnanca a ostatné miesta mali byť obsadené ľuďmi, ktorých navrhne samospráva či neziskové organizácie.

nemocnica

REKLAMA

banner-marec01

Napokon minister Čislák opäť do správnej rady dosadil svojich ľudí, s tým, že vo funkcii naďalej zostali Jana Kováčová, Róbert Maguľa a Milan Brdársky. Petru Kováčikovú nahradila Eva Lakotová. Podľa dostupných informácií v iných nemocniciach, ktoré sú neziskovými organizáciami, má po novom štát naozaj iba jedného zástupcu, správne rady v nich boli doplnené ľuďmi  navrhnutými samosprávami. Zástupcami zamestnancov v správnej rade sú naďalej lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí upozornili na nákup predraženého CT.

„Včera som sa dozvedel – a nielen z vyjadrení ministra zdravotníctva V. Čisláka – že trestnoprávny rozmer kauzy nákupu predraženého CT-čka v Piešťanoch chcú zamiesť pod koberec. Dnes som preto doplnil moje trestné oznámenie z novembra 2014, ku ktorému som doložil právoplatné rozsudky potvrdzujúce, že doplnenie Správnej rady nemocnice v Piešťanoch vtedajšou ministerkou Zvolenskou bolo nezákonné. Bez tejto zmeny v zložení Správnej rady by pritom nikdy kšeft s CT-čkom urobiť nemohli. Možno sa vám viacerým zdá, že to nemá význam a aj tak sa nič nezmení. Práve na to oni hrajú – že sa vzdáme, stratíme odvahu, rezignujeme. Nesmieme to nikdy vzdať, pretože je to dobrý boj,“ napísal na svojej FB stránke 10. marca Daniel Lipšic.

10866111_927882330576994_7981228884767599955_o[1]

Po pár dňoch pridal Daniel Lipšic ďalšie vyjadrenie: „Minister zdravotníctva Čislák, nerobí nič iné, len zahládza stopy po netransparentnom šafárení s verejnými zdrojmi po kauze CT v nemocnici v Piešťanoch. Takýto minister nemôže byť vo funkcii, preto s kolegami z OLANO a SAS budeme zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na jeho odvolanie.“

-th-, Foto: th a www.facebook.com