Daniel Lipšic doplnil pred pár dňami trestné oznámenie v súvislosti s kauzou nákupu CT prístroja v piešťanskej Nemocnici A. Wintera. Dodatok sa týkal súdnych rozhodnutí v súvislosti s rozšírením počtu členov správnej rady nemocnice zastupujúcich ministerstvo z troch na štyroch, pričom na nezákonnosť tohto postupu už dávnejšie upozorňuje piešťanský lekár Alan Suchánek.  Správna rada mala podľa plánov ministerstva od 1. marca fungovať v novom zložení, pričom ministerstvo malo do nej nominovať iba jedného svojho zamestnanca a ostatné miesta mali byť obsadené ľuďmi, ktorých navrhne samospráva či neziskové organizácie.

nemocnica

REKLAMA

banner-marec01

Napokon minister Čislák opäť do správnej rady dosadil svojich ľudí, s tým, že vo funkcii naďalej zostali Jana Kováčová, Róbert Maguľa a Milan Brdársky. Petru Kováčikovú nahradila Eva Lakotová. Podľa dostupných informácií v iných nemocniciach, ktoré sú neziskovými organizáciami, má po novom štát naozaj iba jedného zástupcu, správne rady v nich boli doplnené ľuďmi  navrhnutými samosprávami. Zástupcami zamestnancov v správnej rade sú naďalej lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí upozornili na nákup predraženého CT.

„Včera som sa dozvedel – a nielen z vyjadrení ministra zdravotníctva V. Čisláka – že trestnoprávny rozmer kauzy nákupu predraženého CT-čka v Piešťanoch chcú zamiesť pod koberec. Dnes som preto doplnil moje trestné oznámenie z novembra 2014, ku ktorému som doložil právoplatné rozsudky potvrdzujúce, že doplnenie Správnej rady nemocnice v Piešťanoch vtedajšou ministerkou Zvolenskou bolo nezákonné. Bez tejto zmeny v zložení Správnej rady by pritom nikdy kšeft s CT-čkom urobiť nemohli. Možno sa vám viacerým zdá, že to nemá význam a aj tak sa nič nezmení. Práve na to oni hrajú – že sa vzdáme, stratíme odvahu, rezignujeme. Nesmieme to nikdy vzdať, pretože je to dobrý boj,“ napísal na svojej FB stránke 10. marca Daniel Lipšic.

10866111_927882330576994_7981228884767599955_o[1]

Po pár dňoch pridal Daniel Lipšic ďalšie vyjadrenie: „Minister zdravotníctva Čislák, nerobí nič iné, len zahládza stopy po netransparentnom šafárení s verejnými zdrojmi po kauze CT v nemocnici v Piešťanoch. Takýto minister nemôže byť vo funkcii, preto s kolegami z OLANO a SAS budeme zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na jeho odvolanie.“

-th-, Foto: th a www.facebook.com

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972