Connect with us

Aktuality

Spoločnosť Blue Slovakia plánuje lety do Piešťan

Published

on

Nízkonákladová letecká spoločnosť Blue Slovakia chce v tomto roku spojiť verejné a neverejné letiská na Slovensku a s ponukou oslovila aj Letisko Piešťany. Podobné plány prezentovala už v roku 2015, nakoniec boli odložené o vyše rok. Nepravidelné regionálne lety chce dopravca prevádzkovať napríklad medzi Bratislavou, Košicami, Sliačom, Žilinou, Trenčínom, Holíčom i Trnavou na lietadlách Let L410, Aerei di Trasporto Regionale ATR 42 a Cessna 172. Spoločnosť sa snaží získať osvedčenie leteckého prevádzkovateľa a licenciu, dovtedy by nepravidelné linky prevádzkovala pod hlavičkou brnenskej firmy VAN Air Europe.

Cessna 172

„Všetky letiská v Slovenskej republike Bratislava, Piešťany, Trenčín, Sliač, Poprad a Košice boli oslovené listom so žiadosťou o rokovanie a dohodnutie podmienok možnej vzájomnej spolupráce. V súčasnej dobe nám chodia naspäť reakcie. Keď prídu všetky, zosúladíme termíny pre efektívnosť, aby sme behom dvoch dní oblietali všetky letiská a vyrokovali podmienky a mohli pomôcť všetkým obyvateľom regiónu, ktorí prejavia o lietanie záujem. Prvá nepravidelná linka by mala odštartovať v druhej polovici mája. Taký je náš zámer,“ uviedol vo svojom vyjadrení štatutárny zástupca spoločnosti Blue Slovakia Ľubomír Kolárik.

Regionálne lety chce Blue Slovakia prevádzkovať s dopravnými lietadlami Let L410, ktoré má kapacitu 19 cestujúcich, Aerei di Trasporto Regionale ATR 42, ktoré pojme 50 pasažierov a Cessna 172 odvezie okrem pilota troch cestujúcich. Spoločnosť chcela „rozlietať“ Slovensko už v minulom roku, plány však nakoniec odložila. Nepravidelná linka, ktorú by letecký dopravca rád rozbehol tento rok v máji, má mať vlastný systém rezervácie leteniek a ambíciu spájať verejné i menšie neverejné letiská. Malým spoločnostiam, ktoré existovali v našej krajine sa v minulosti veľmi nedarilo, medzi zaniknutými sú napríklad Seagle Air, Slovakian Airlines, Sky Europe, či Danube Wings. Smelé plány Blue Slovakia aj kvôli tomu vyvolali na prelome rokov 2015 a 2016 diskusiu, kritici poukazovali najmä na nereálnosť prevádzkovania liniek na neverejných letiskách, ktoré sú často len trávnatými plochami aeroklubov.

Advertisement
Hello GPT

„Reakcie na rozlietanie Slovenska sú z 80 percent pozitívne a ľudia veľmi netrpezlivo čakajú. Dôvod je ten, že tu bolo už veľa leteckých spoločností, ktoré skrachovali alebo sa ani nedostali do schvaľovacieho procesu na Dopravnom úrade a na Ministerstve dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Takže veľa ľudí je skeptických. Všetko sa zmení, keď vzlietne prvá nepravidelná linka,“ dodáva Ľubomír Kolárik.

-lt/Zdroj: Blue Slovakia, hnoline.sk, dobrenoviny.sk/Foto: archív: Blue Slovakia-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články