Spoločne pre Piešťany predstavilo na Lide kandidátov na poslancov a primátora

Spoločne pre Piešťany predstavilo na Lide kandidátov na poslancov a primátora

26. augusta 2014 Off Od PNky.sk

Občianska iniciatíva Spoločne pre Piešťany na tlačovej konferencii na piešťanskom Lide v pondelok 25. augusta predstavila svojho kandidáta na primátora mesta Piešťany a spolu s ním ďalšiu jedenástku ľudí, ktorí sa spoločne uchádzajú o priazeň voličov ako nestranícki kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) v komunálnych voľbách v novembri 2014.
pic (27)

Členovia iniciatívy Spoločne pre Piešťany dali dôveru Tomášovi Hudcovičovi, ako kandidátovi na funkciu primátora

Tlačovú konferenciu uviedol Jozef Malík, súčasný poslanec MsZ (nezávislý) a jeden zo zakladateľov iniciatívy. Predstavil a zároveň odovzdal slovo kandidátovi na kreslo primátora – Tomášovi Hudcovičovi. Tomáš Hudcovič pôsobí ako fotograf, novinár, vydavateľ a stojí za vznikom portálu www.pnky.sk. Podľa jeho slov sa v Piešťanoch žije relatívne dobre, avšak majú obrovský žiaľ nevyužitý potenciál a mohlo by sa žiť ešte lepšie. „Dlhodobo sme sa sústredili na to, že sme kúpeľné mesto a zanedbali sme iné možnosti turizmu,“ uviedol. „Problémy, ktorými Piešťany trpia, sú opakované, dlhodobé a podľa nás jednoducho riešiteľné pri zlepšení prístupu zodpovedných. Takým je napríklad poriadok, čistota a údržba mesta, bezpečnosť a podobne.“ Na jeho vystúpenie reagoval zástupca tlačovej agentúry SITA, ktorého zaujímalo, či majú Piešťany iba drobné problémy. „Samozrejme, ide aj o veľké projekty ako riešenie plávania obyvateľov, či premostenie Váhu. Nechceme však sľubovať vzdušné zámky. Ako reálne vidím sústrediť sa zatiaľ na kúpalisko EVA, ktoré vyrieši problém plávania pre miestnych obyvateľov, ktorých spokojnosť je základom fungujúceho mesta,“ doplnil Hudcovič. Kandidátka na poslankyňu MsZ Adriana Drahovská dodala, že zámerom celej ich skupiny je najmä spolupracovať: „Za celým zoskupením Spoločne pre Piešťany sa do začiatku tiahne myšlienka spolupráce. Sme tiež za väčšiu otvorenosť v komunikácii na oboch stranách a transparentnosť.“ Ich vystúpenie doplnil najstarší kandidát na poslanca Peter Veverka, ktorý vtipne vyzval súčasného primátora Piešťany Rema Cicutta, aby svoje skúsenosti a vzťah k Piešťanom využil na vyššej pozícii, ako je jeho súčasná. Po svojom prejave T. Hudcovič v krátkosti predstavil spolu s ním dvanásť nezávislých kandidátov na poslancov, spojených v iniciatíve Spoločne pre Piešťany.

pic (34)Iniciatíva vznikla zo spolupráce aktívnych ľudí a občianskych združení, ktorí pracujú v prospech mesta už dlhodobo a ako poslanci mestského zastupiteľstva by vedeli priamo ovplyvniť chod vecí v prospech všetkých obyvateľov. T. Hudcovič si myslí, že spojenie dvanástich kandidátov má čo ponúknuť, pretože obsiahlo širokú vekovú škálu, kde sa snúbi dravosť a energia mladých s múdrosťou a skúsenosťami starších, každý z nich je osobnosťou, nie sú viazaní straníckymi tričkami ani podnikateľskými skupinami. Všetci majú za sebou aktivity, ktorými sa snažili zlepšovať život v meste i doteraz a taktiež z pohľadu svojich profesných skúseností majú čo ponúknuť.

V komunálnych voľbách sa za iniciatívu Spoločne pre Piešťany budú uchádzať o priazeň voličov títo kandidáti na poslancov: Tomáš Hudcovič – 35 rokov, fotograf, novinár, vydavateľ, Adriana Drahovská – 51 rokov, podnikateľka, editorka, Eva Wernerová – 54 rokov, krajinná architektka, Juraj Brna – 58 rokov, geodet, Jozef Malík – 31 rokov, vedúci zákazníckeho centra, Michal Fiala – 28 rokov, študent, dobrovoľník, Marian Bucko – 35 rokov, technik, Peter Tremboš – 53 rokov, odborník na regionálny a miestny rozvoj, Ján Jánošík – 59 rokov, podnikateľ, Peter Veverka – 67 rokov, dôchodca, hudobník a Matúš Kromholc – 27 rokov, manažér nákupného oddelenia a Denis Kristek – 28 rokov, riaditeľ regionálnej rozvojovej agentúry, ktorý sa tlačovky z dôvodu dovolenky nezúčastnil.
Svoju kandidatúru však musia všetci ešte doložiť podporou minimálne 400 podpisov od občanov, ktoré by mali zozbierať do 21. septembra. Kto teda bude nakoniec sedieť na poslaneckých stoličkách či v primátorskom kresle, sa uvidí až po komunálnych voľbách v novembri 2014.

(red), Foto: Viktor Vrábel

REKLAMA
MONKEY