Spoločne môžeme podporiť dobrú vec

Spoločne môžeme podporiť dobrú vec

10. septembra 2015 Off Od PNky.sk

Športovému klubu Kajak sa v projekte nadácie Slovenského plynárenského priemyslu podarilo postúpiť do užšieho výberu. Hlasovaním podporíte snahu klubu o získanie 5950 eur na vybudovanie bezbariérového móla, vďaka ktorému budú môcť telesne postihnuté či inak hendikepované deti absolvovať s inštruktormi jazdu v kajaku či kanoe. Okrem toho sa automaticky zapojíte do súťaže o pobyt pre 2 osoby v kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Jeden, prípadne po registrácii až tri hlasy, môžete projektu udeliť na stránke SPP.

11231336_990469900975491_8005601583393841596_o

„Športový klub Kajak chce prispieť k integrácii telesne postihnutých detí, bez rozdielu postihnutia, medzi zdravé deti a tiež terapiou pri poúrazových stavoch formou športových aktivít s detskými pretekármi v rýchlostnej kanoistike. Telesne postihnuté deti si budú môcť pomocou špeciálne upraveného bezbariérového móla vyskúšať jazdu na upravenom kajaku či kanoe, pod vedením skúsených inštruktorov. Projekt pomôže všetkým deťom s telesným či iným hendikepom. Keďže realizácia projektu je na priehrade Sĺňava, v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany, projekt má veľmi široké uplatnenie pre všetky deti, ktoré v Piešťanoch bývajú alebo do nich pravidelne chodia na liečenia,“ píše sa v detailnom popise projektu ŠK Kajak na stránke nadácie Slovenského plynárenského priemyslu.

DSC_6659

Športový klub Kajak dosahuje v tejto sezóne vynikajúce výsledky a z väčšiny podujatí si doniesol veľké množstvo medailí. Je veľmi pozitívne, že okrem tréningov a pretekov jeho členovia nájdu čas a energiu na snahu pomôcť ostatným ľuďom.

„Ďakujeme vám všetkým za podporu, Vaše hlasy a zdieľanie, podporíte správnu vec a možno aj vďaka Vám si budú môcť telesne postihnutí vyskúšať v našej lodenici krásny šport, akým kanoistika určite je,“ napísal o snahe klubu ŠK Kajak jeho predseda Igor Valo.

-lt/ŠK Kajak-