Aktuality

Šofér, ktorý zrazil dve školáčky, je po dvoch rokoch na slobode

By 10. júna 2013No Comments

Dávida D. z Dubovian pustili z väzby koncom mája. Informoval o tom Trnavský hlas. Mladík je vinníkom tragédie, pri ktorej prišli o život dve dvanásťročné školáčky. Stalo sa to 19. januára 2011 v centre obce Dubovany. Vtedy devätnásťročný šófér na Citroene ZX zrazil Simonku a Alicu, krátko potom čo vystúpili z autobusu.

[singlepic id=9238 w=320 h=240 float=left]„Súd odsúdenému nariadil trojročný probačný dohľad. Odsúdený je povinný v skúšobnej dobe zamestnať sa alebo uchádzať sa preukázateľne o zamestnanie. Taktiež mu nariadil zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok,“ povedala pre Trnavský hlas hovorkyňa súdu Viktória Kurucová. Dodala, že naďalej preňho platí sedemročný zákaz šoférovania.

Príčinou tragickej nehody bolo prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Dávid D. išiel cez obec 80 km/h. Vodičský preukaz mal vtedy iba niečo vyše roka. Niekoľko mesiacov pred nehodou bol trestaný za prekročenie rýchlosti aj za zlý technický stav vozidla. Neskôr ho obvinili aj z krádeží a ublíženia na zdraví. Za usmrtenie dievčat dostal štyri roky väzenia, na slobode je po odpykaní polovice trestu.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972