Slovensko zasiahla v noci zo soboty na nedeľu séria silných búrok. Ich následky museli odstraňovať hasiči v celom Trnavskom kraji.

„Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trnavskom kraji zasahovali 3. a 4. októbra v súvislosti s poveternostnou situáciou a prechodom búrkového frontu celkom 15-krát,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Mária Zaťková. Tretinu z týchto výjazdov absolvovali hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Piešťanoch.

Plné ruky práce mali aj dobrovoľní hasiči. S odstraňovaním búrok pomáhali okrem iných aj dobrovoľné zbory obcí Jaslovské Bohunice, Moravany nad Váhom a Drahovce.

„Pri výjazdoch šlo predovšetkým o odstraňovanie spadnutých stromov z cestných komunikácií, z osobných motorových vozidiel, odčerpávanie vody a odstraňovanie nánosov bahna z miestnych komunikácií. Závažnejšie kolízie neboli v súvislosti s búrkovou činnosťou zaznamenané, neprišlo k poškodeniu zdravia osôb ani rozsiahlejším škodám na majetku,“ dodala Mária Zaťková.

Zdroj: KR HaZZ v Trnave

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972