Aktuality

Smrtiaci metylalkohol môže byť aj na pultoch piešťanských predajní

By 18. septembra 2012No Comments

Pozor na to, čo pijete! Hanácka vodka, pred ktorou vystríha Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR), bola dnes predpoludním v predaji aj v piešťanských obchodoch.

[singlepic id=35069 w=520 h=350 float=center]

Úrad verejného zdravotníctva včera obdržal prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá informáciu z Českej republiky o metanole vo výčapných liehovinách neznámeho pôvodu. V rámci neho zverejnili etikety fliaš, v ktorých sa našiel škodlivý alkohol.

„Nakoľko sa predmetné výrobky môžu nachádzať na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nekonzumovali a zistenia o ich výskyte nahlásili orgánom úradnej kontroly potravín (orgány verejného zdravotníctva, orgány štátnej veterinárnej a potravinovej správy) a colnej správe,“ informoval ÚVZ SR.

Jeden z výrobkov – Hanácku vodku ešte dnes predpoludním predávali aj v najmenej dvoch piešťanských obchodoch. Obchodníci však ich predajom zatiaľ neporušujú zákon. Príslušné orgány totiž do tejto chvíle nevydali zákaz predaja podozrivého alkoholu.

„Výrobky, ktorých etikety sme včera zverejnili, by nemali ľudia vôbec kupovať. Podľa všetkého bude aj nejaké opatrenie, aby boli tieto výrobky stiahnuté z predaja,“ informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Lenka Skalická. Podľa našich informácií, by takýto zákaz mal byť vydaný už dnes.

Etikety výrobkov, ktoré ÚVZ odporúča nekupovať a nepiť:

[nggallery id=1911]

Text: Martin Palkovič Foto: ÚVZ SR, Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972