Smer oznámi meno kandidáta na post župana v decembri

12. novembra 2012 Off Od

Už na budúci rok rozhodnú voliči o zmenách vo vedení Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Najsilnejšia politická strana nebude podporovať doterajšieho župana Tibora Mikuša.

Podľa hovorkyne Smeru-SD Moniky Počátkovej meno kandidáta oznámia na straníckom sneme 8. decembra. „O nomináciách kandidátov na post predsedu samosprávneho kraja rozhodujú krajské organizácie strany SMER – sociálna demokracia. Tie ich následne predložia vedeniu strany, ktoré konkrétnych kandidátov schvaľuje.“

O podpore iných politických strán už rokuje krajská predsedníčka strany Renáta Zmajkovičová. „Chce sa zhodnúť s možnými partnermi na prioritách v regióne a následne je možné zhodnúť sa aj na spoločnom kandidátovi na župana,“ uviedla hovorkyňa a pripustila, že kandidát na predsedu TTSK nebude členom Smeru.

REKLAMA

Tibor Mikuš bol na post župana zvolený už dvakrát. Naposledy ho vo voľbách podporovali okrem Smeru aj SNS, SZS, HZD a Nová demokracia. Voliči v budúcom roku rozhodnú aj o zložení krajského parlamentu. Okres Piešťany v súčasnosti zastupujú Remo Cicutto, Ivan Borovský, Katarína Cibulková, Peter Ottinger a Jozef Bolješik.

Jedným z najväčších problémov kraja je doprava. TTSK je správcom Krajinského mosta v Piešťanoch, na ktorého opravu už roky chýbajú peniaze.

Text: Martin Palkovič