Aktuality

SME: Piešťany – jediný raj cyklistov

By 11. júna 2012No Comments

Denník v dnešnom vydaní venoval celú stranu opisu cyklotrasy okolo Sĺňavy. Autor naše mesto označil za raj cyklistov, trasa je podľa neho mimoriadne vydarená a zábavná.

[singlepic id=20631 w=320 h=240 float=left]„Cyklisti v mestách to na Slovensku skutočne nemajú ľahké. Je tu však jedna výnimka – kúpeľné mesto Piešťany, s množstvom krásnych stavieb, kúpeľných domov, hotelov, parkov a nábrežím Váhu,“ píše v úvode článku o cyklotrase okolo Sĺňavy Vlado Krížka. Denník SME vydal 11. júna prílohu Cyklomapy Slovenska, kde je 15 značených trás pre cyklistov, ako prvú podrobne rozoberá tú piešťanskú.

Autor ju opisuje ako nenáročnú, ale všíma si horší úsek okolo Ratnoviec. Cyklistom odporúča, aby si prechod cez hať naplánovali pred 19.00 h. Najväčší pozor si podľa neho treba dávať pri prechode cez Krajinský most.

Za Piešťanské perly označil Kolonádový most, hotel Thermia Palace a exotickú Victoriu regiu v jazierkach na Kúpeľnom ostrove. Na trase okolo Sĺňavy a pri krátkych odbočkách z nej, by mali cyklisti spoznať „najkrajšie miesta, stavby a výhľady, ktoré sa v Piešťanoch dajú vidieť.“

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972