AktualitySamospráva

Služby mesta majú web, údaje na ňom však chýbajú

By 20. januára 2012No Comments

Novú webovú stránku majú po KSC Fontána aj Služby mesta Piešťany (SMP). Na adrese www.sluzbymesta.sk by sa mali užívatelia internetu dozvedieť všetko potrebné o organizácii, ktorá má na starosti mestské komunikácie, parkoviská, trhoviská, cintoríny aj verejnú zeleň. Organizácia doposiaľ webovú stránku nemala, aj keď doménu sluzbymesta.sk vlastní dlhšie obdobie.

[singlepic id=24709 w=320 h=240 float=left]„Web bol v testovacej prevádzke od 1. decembra a verejnosti slúži od začiatku januára. V júli 2011 sme oslovili 3 spoločnosti formou prieskumu trhu, konkrétne MASTER COMPUTERS s.r.o. Piešťany, RIESENIA s.r.o. Trnava a TLC Slovakia s.r.o. Bratislava. Cenovú ponuku poslali v stanovenom termíne len spoločnosti z Trnavy a Bratislavy. Cenovo najvýhodnejšiu ponuku poslala spoločnosť TLC Slovakia z Bratislavy,“ uviedol Slavomír Frčka zo Služieb mesta Piešťany. Vytvorenie stránky stálo podľa jeho slov 1250 eur bez DPH a SMP budú ďalej platiť za administráciu a údržbu.

Napriek tomu, že web je už niekoľko dní v prevádzke a verejne prístupný, stále na ňom chýbajú dôležité informácie. Hneď na titulnej stránke vás privíta informácia, že rubriku O nás  má doplniť kompetentná osoba. Zverejnené sú zatiaľ kontakty na jednotlivé prevádzky a pracovníkov, stiahnuť sa dá zriaďovacia listina a iné dokumenty ako aj zmluvy, [singlepic id=24710 w=320 h=240 float=right]faktúry a objednávky organizácie. V časti Informácie pre verejnosť však  chýba obsah niekoľkým sekciám. Napríklad informácie o predaji parkovacích kariet, či prenájme predajných stánkov na trhovisku, by ste hľadali márne. Dozviete sa len, že za obsah zodpovedá pracovník SMP Ján Štefka zo Strediska parkovísk a trhovísk, ktorý je tiež poslancom mestského zastupiteľstva. Podobne je to aj s informáciami o predajni kvetov a vencov, predaji rakiev a doplnkov, kde zodpovednou osobou je vedúca Strediska pietnych služieb Eliška Gocká, ktorá je taktiež poslankyňou MsZ. O predaji okrasných rastlín a drevín z nadprodukcie by mal informovať Branislav Gregorička zo Strediska skleníkového hospodárstva, záhradníctvo Kanada.

„Rubrika O nás  ako aj ďalšie rubriky budú doplnené kompetentnými zamestnancami, organizácie. V rubrike Aktuálne informácie budú riadiaci zamestnanci stredísk, informovať verejnosť o pripravovaných technických výkonoch (prácach) na území mesta ktoré budú nejaký čas znepríjemňovať alebo obmedzovať občanov v meste, napríklad výrub a orezávanie stromov, opravy mestských komunikácii (ciest, chodníkov, parkovísk) obnova vodorovného značenia, opravy elektrického osvetlenia, čistenie kanalizačných vpustov na konkrétnych uliciach a následná žiadosť, aby motoristi umožnili prístup k nim, spúšťanie a prevádzka fontán v letných mesiacoch, realizácia kvetinovej výzdoby v meste a podobne,“ vysvetlil situáciu Slavomír Frčka zo Služieb mesta Piešťany, ktorý odpovedal na naše otázky po poverení riaditeľom SMP Erenstom Jančinom.

Autor: mt  Ilustačné foto: www.sluzbymesta.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972