Občianske združenie Historické Hotely Slovenska pôsobiace v Piešťanoch združuje 17 hotelových zariadení z rôznych kútov našej krajiny. Slovenské ubytovacie zariadenia združené v asociácii zbierajú už niekoľko rokov ocenenia v európskej hotelierskej súťaži Historic Hotels of Europe Awards a aj v aktuálnom ročníku získali až 6 nominácií. Víťazstvo si nakoniec odniesli hotely Château Gbeľany a Hviezdoslav, pričom ďalšie štyri sa umiestnili na vynikajúcich druhých priečkach. Ceny boli slávnostne odovzdané 23. októbra na gréckom ostrove Santorini.

Château Gbeľany

Château Gbeľany

Slovensko malo veľmi silné želiezko v ohni, keďže nominovaných bolo až 6 slovenských historických hotelov, medzi nimi Villa Nečas, Hotel Hviezdoslav, Château Gbeľany, Grandhotel Praha, Hotel Chateau Belá a Grandhotel Starý Smokovec. Asociácia historických hotelov Európy pritom združuje viac ako 500 hotelov z 18 krajín, nominácia šiestich hotelov zo 17-člennej slovenskej národnej asociácie je teda obrovský úspech.

5693ca553d04272785000025_title_image_l

Hotel Hviezdoslav

„Slovensko prešlo v kvalite služieb a obľúbenosti u domácich aj zahraničných hostí raketovou premenou. Dávame si záležať na vysokej úrovni ubytovania, skvelej gastronómii, na dizajne a prístupe ku zákazníkovi a zdá sa, že klienti to vedia oceniť. Za všetko hovoría výsledky a ocenenia v šietich kategóriách, z toho dve zlaté a štyri strieborné priečky. Veríme, že tieto ocenenia budú silnou motiváciou aj pre ďaľšie hotely na Slovensku,“ vyjadril sa k úspechu prezident Historických Hotelov Slovenska a člen predstavenstva Historic Hotels of Europe Ján Svoboda.

Víťazné hotely:
Historic Hotels Host of the Year 2017 Hotel Hviezdoslav, Kežmarok
Historic Hotels New Member Award 2017 Chateau Gbeľany

Ďaľšie štyri hotely obsadili druhé miesta v kategóriách:
Historic Hotel Wedding Experience 2017 Chateau Belá
Historic Hotel Gourmet Award 2017 Villa Nečas, Žilina
Historic Hotel Spa Award 2017 Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica
Best Historic Hotel with „A Story to Tell“ 2017 Grandhotel Starý Smokovec

Už v minulých ročníkoch súťaže členovia asociácie Historické Hotely Slovenska premenili svoje nominácie na výhry. Hotel Elizabeth získal v roku 2016 ocenenie za Najlepší zákaznícky servis v rámci Historických hotelov Európy a neskôr vyhral aj v kategórii Najlepší mestský historický hotel v Európe. Kaštieľ Chateau Belá zasa získal ocenenie Najromantickejší hotel Európy. Štvorhviezdičkový Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici sa umiestnil ako tretí v kategórii Najlepší spa historický hotel.stiahnuť

-lt/Zdroj a foto: Historické Hoteli Slovenska-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972